Pixel Dvd cover

Απίθανο!!! Χίλια μπράβο!!!
 
akmakas, το πρώτο cover το βρίσκω πιο όμορφο.

Πολύ καλή δουλειά! Εύγε.
 
Aν και δεν διαθέτω ιδιαίτερη καλλιτεχνική φλέβα ,

1)Η λέξη PIXEL σχηματισμένη από 133 ψηφίδες-pixel κάθε μία από τις

οποίες θα είναι κάθε ένα απο τα 133 εξώφυλλα

,ως εξώφυλλο του DVD

2)Ενα κολάζ με φωτογραφίες των συντελεστών του PIXEL

(θα μπορούσαν ίσως και να ζητηθούν φώτο από κάποιους που

για τους οποίους δεν υπάρχει ήδη)

, ως οπισθόφυλο του DVD

-είναι εφικτό

-πως θα σας φαινόταν?
 
Nemo:

Το (1) νομίζω ότι θα έβγαινε πολύ μπερδεμένο, δεν νομίζω ότι 133 διαφορετικά εξώφυλλα θα "δένανε" καλά σε ένα ενιαίο κομψό σύνολο. Θα ήθελα να ακούσω και την επίσημη θέση του "καλλιτέχνη" βέβαια, ούτε εγώ είμαι ιδιαίτερα ταλαντούχος στο αντικείμενο!

Για το (2) έχω την εντύπωση ότι δεν θα θέλουν όλοι να δημοσιεύσουν τις φάτσες τους.
 
Όλα είναι σχετικά παιδιά ίσως ο maddog να έχει δίκιο...Αν θέλετε όμως κάντε μια προσπάθεια,και φτιάξτε ο καθένας από ένα,ανεβάστε το να το δούμε..Μόνο έτσι θα καταλάβουμε ποιο ταιριάζει και ποιο όχι...Μπορεί να κάνουμε και ένα πάντρεμα όλων των εργασιών μαζί γιατί όχι..... :)
 
Ο επίσημος καλλιτέχνης είσαι εσύ , akmakas. Τα δικά σου σχέδια δεν τα φτάνουμε οι "ερασιτέχνες" εύκολα :p

Το πρώτο, πάντως σκοτώνει (με την "ιπτάμενη" Amiga).
 
Ζήτησα από τον billy να γράψει ένα κειμενάκι για να το βάλουμε από πίσω αλλά με έγραψε.... :)
 
...δεν σε έγραψα βρε akmakas, απλά πρότεινα ως καταλληλότερο τον Aeon. :)
 
Άστα αυτά billy σίγουρα και ο ΑΕΟΝ μπορεί αλλά για εμένα είσαι μοναδικός... :thumbup:
 
iakovos είπε:
Παρεπιπτοντως, παλαιοτερα ειχε δημοσιευθει εδω ενα ομορφο εξωφυλλο για το δισκακι με τα τευχη. Τι θα λεγατε οταν τελειωσει το σκαναρισμα να μεζεψουμε χρηματα και να δωσουμε το υλικο σε επαγγελματια να το οργανωσει κατω απο καποιο λογισμικο σε ενα επαγγελματικα σχεδιασμενο περιβαλλον με εξωφυλλα,θηκες κλτ?
Κάπως έτσι το σκεύτικα και εγώ..Τώρα μπορεί να γίνει ένα επαγγελματικό αλλά μπορεί και ο καθε ένας να το φτιάξει μόνος του δωρεάν και χωρίς κόστος..Αυτό θα το συζητήθεί με το καλό όταν τελειώσει το project..
 
iakovos είπε:
Παρεπιπτοντως, παλαιοτερα ειχε δημοσιευθει εδω ενα ομορφο εξωφυλλο για το δισκακι με τα τευχη. Τι θα λεγατε οταν τελειωσει το σκαναρισμα να μεζεψουμε χρηματα και να δωσουμε το υλικο σε επαγγελματια να το οργανωσει κατω απο καποιο λογισμικο σε ενα επαγγελματικα σχεδιασμενο περιβαλλον με εξωφυλλα,θηκες κλτ?
Κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ..Τώρα μπορεί να γίνει ένα επαγγελματικό αλλά μπορεί και ο κάθε ένας να το φτιάξει μόνος του δωρεάν και χωρίς κόστος..Αυτό θα συζητηθεί με το καλό όταν τελειώσει το project προς το παρών μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε..
 
Υπάρχει περίπτωση να γίνει ένα εξώφυλο DVD, κάτι σαν special edition με το Pixel σαν κύριο θέμα αλλά και το Retro Maniax κάπου εκεί;
 
ακμακα τελειο. ειδικα για εμας τους amiga lovers ;-)
 
Τώρα το είδα... πολύ καλή δουλειά Akmakas! Να περιμένουμε και κάτι αντίστοιχο για το αυτοκόλητο του dvd? :)
 
AKMAKAS εχω γνωστο που εχει πρεσσα. Αν σχεδιασεις κατι καλο μοπρω να του ζητησω να μας κανει δωρο τα εξωφυλλα τυπωμενα σε ιλουστρασιον χαρτι ετοιμα κομμενα και θα δω τι γινεται και για αυτοκολλητα για τα δισκακια.

Οχι οτι η Αμιγκα με χαλαει αλλα περιοριζει πιστευω το θεμα. Κατι πιο ευρυ, πιο ρετρο και που να αντιπροσωπευει το συνολο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια αλλά δεν είμαι και τόσο ιδικός πια ώστε να αναλάβω κάποια επαγγελματική εργασία..Υπάρχουν εδώ μέλη που ξέρουν καλύτερα αυτή την δουλειά!Αν κάποιος έχει καλές γνώσεις στο αντικείμενο ορίστε μπορεί να ανεβάσει μια δοκιμαστική δουλειά του εδώ να την δούμε...
 
Ευτυχώς που βγήκε αυτό το thread στην επιφάνεια και το είδα... :animeek:

Καλλιτέχνη akmakas... RESPECT!

Εξαιρετική δουλειά, με καταπληκτικό και ατμοσφαιρικό concept (space)!

Αν και Atarian, η Amiga, δε με ενοχλεί στο οπισθόφυλλο, αφού βέβαια βάλει και την πινελιά του ο billy... :D

Πολύ καλό! Δε μπορώ να το φανταστώ αλλιώς!
 
DINO..κάνε και εσύ μια προσπάθεια έχω περιέργεια να δω τα μαγικά σου.
 
No no no...... Μπορούμε να φτιάξουμε 100 εξώφυλλα και αυτό που θα αρέσει στον ένα, δε θα αρέσει στον άλλο...

Αυτό που έχεις φτιάξει είναι πάρα πολύ καλό, κατά τη γνώμη μου (το πρώτο) και δε θα του άλλαζα τίποτα...
 
Συμφωνώ με τον DINO. Όσα περισσότερα φτιαχτούν τόσο δεν θα καταλήγουμε σε κανένα. Αkmaka προσωπικά μου αρέσει πολύ το εξώφυλλο που έχεις φτιάξει και προτείνω να μείνουμε σε αυτό.
 
Πίσω
Μπλουζα