Raiden (2015)

Καλοοοο! :D

Αλλα θα περιμενω το Wii U port :p
 
Θα περιμενεις για...παντα
 
Wally είπε:
Θα περιμενεις για...παντα
Το ξερω αστειακι ηταν :p

Ps. Ημουν σιγουρος οτι καποιος θα "τσιμπαγε" και θα εμπαινε στο κοπο να απαντησει χαχαχα :D
 
Εχω καιρο να τα δω αλλα καποια απο την σειρα στο ΜΑΜΕ δεν ειναι λειτουργικα το 2 σιγουρα,μακαρι να τα φτιαχνανε να συνεδεα το pad να γινει μαχη.
 
Πολυ απλα θα περιμενουμε την PC εκδοση η αν κυκλοφορησει σε κανενα PS3.Οσο για το xbox one η το xbox 360 απο μακρια και αγαπημενoi ουτε ευρω σε αυτον τον καρκινο που λεγεται M$.

Tα διαθεσιμα Raiden στο mame ειναι το πρωτο το κλασικο και τα Raiden Fighters,Raiden Fighters II και Raiden Fighters Jet.
 
Πάντως η έλλειψη shoot'em'up στα εκτός MS κονσόλια είναι σοβαρό ζήτημα. Ούτε εγώ θέλω Xbox.

Σχετικά με τα πολύ καινούργια shoot'em'ups έχω ακόμη ένα παράπονο, όπως ας πούμε με το Sine Mora για παράδειγμα, και είναι ο σχεδιασμός με τον αναλογικό χειρισμό (με thumbstick) που καθιστά σχεδόν unplayable τα παιχνίδια με arcade stick. Δεν νομίζω βέβαια να συμβεί αυτό με το Raiden, μιας και υπάρχει και μια ολόκληρη γενιά τίτλων απο πίσω που παίζονται παραδοσιακά με arcade sticks, αλλα απο την άλλη, έτσι ήταν και το Gradius μέχρι το 5. Είδωμεν
 
Διορθωσα τον τιτλο 2015 τελικα να συμπεσει με τα 25χρονια της σειρας.
 
Θρυλικο arcade,απειρα 50αρικα εφαγε το συγκεκριμενο,απο τα λιγα που τα΄σκασα με το κιλο για να δω τον τερματισμο (διπλο φυσικα)..το τρεϊλερ παιχτηκε στην TGS αλλα ακομα το footage δεν κυκλοφορησε,συντομα λενε,παρηγορηθειτε με μια φωτο.




raidenV.jpg
 
Boom

Xbox One 『雷電V』 OP

[video=youtube_share;ASuOXih6s2U]

 
Πίσω
Μπλουζα