RetroDB Feeders

Μπορεί να γίνει όποιος θέλει διαχειριστής στην retrodb?
 
herco είπε:
Γιατι το ρωτας αυτο jimijoop ?
Γιατι εχω στειλει μηνυμα στον shock να σβησει καποιες σελιδες εδω και μια εβδομάδα αλλα δεν τις σβηνει και σκεφτομαι να γινω ο δευτερος διαχειριστης στην retrodb για να τις σβησω εγω.
 
Οι ειδοποιησεις που στελνεις στον Shock - δεν χανονται - μολις βρει χρονο και προφανως τσεκαρει το ορθο της προτασης σου θα πραξει αναλογα. Δεν υπαρχει προβλημα αν μεινουν ανεβασμενες για λιγο ακομα καποιες σελιδες
 
Ο Α. Κρητικός (http://retrodb.gr/wiki/index.php?title=%CE%86%CE%BB%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%9A%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82) σύμφωνα με το IMDB (http://www.imdb.com/name/nm0471730/) εχει πολλές ξένες συμμετοχές.

Πρέπει να ξεκαθαριστεί αν θα βαζουμε τις ξένες συμμετοχές ελλήνων ηθοποιών καθώς και τις

ταινίες που έχουν κάνει μεταγλώττιση.
 
Προσωπική μου γνώμη είναι ότι καλό θα ήταν να μπαίνουν όλες οι παραγωγές στις οποίες συμμετέχουν έλληνες ηθοποιοί και να εμπλουτίζονται με ότι πληροφορίες προκύπτουν, όπως γίνεται σε κάθε ελληνική παραγωγή. Άλλωστε υπάρχουν ήδη τέτοιες, τόσο στις κινηματογραφικές ταινίες, όσο και στις τηλεοπτικές σειρές.

jimijoop είπε:
Επισης υπαρχουν ελλειψεις και σε τηλεοπτικες εκπομπες αλλα και σε επαναληψεις σειρων.
Εντάξει, οι επαναλήψεις σειρών δε θεωρούνται "ελλείψεις" αφενός δεν είναι τόσο σημαντικό στις νεότερες παραγωγές, όσο στις παλαιότερες (για να εντοπίζεις αν υπάρχει ή όχι υλικό στο αρχείο της ΕΡΤ και αλλού) και αφετέρου γιατί οι περισσότερες περιπτώσεις έχουν ήδη περαστεί από Βερνάρδο, Sunset, εμένα, Νάσο κι εσένα. Σε τηλεοπτικές εκπομπές, ναι, υπάρχουν σημαντικές ελλείψεις (ειδικά στα μικρότερα κανάλια γίνεται το έλα να δεις) αλλά με τους ρυθμούς που περνάτε με την Lass, πιστεύω πως θα έχετε καλύψει σύντομα το μεγαλύτερο κομμάτι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mandrake είπε:
Σε τηλεοπτικές εκπομπές, ναι, υπάρχουν σημαντικές ελλείψεις (ειδικά στα μικρότερα κανάλια γίνεται το έλα να δεις)
Εννοείτε τα κυπριακά κανάλια;
 
Θα ηθελα να αποκτησω προσβαση στη retrodb. Προσφατα παρακολουθησα καποιες ταινιες, των οποιων τα credits ηταν ελλειπεστατα στα αντιστοιχα τους αρθρα. Θεωρησα κριμα που δεν μπορουσα να τα συμπληρωσω ενω ειχα τα credits της ταινιας μπροστα μου.
 
Έχεις πλέον πρόσβαση. Τα λοιπά στοιχεία στα στέλνω με pm
 
Παιδιά είδα ότι δεν μπορώ να συνδεθω ως feeder και να κανω edit.
 
Σου έκανα reset τον κωδικό σου. Δες λίγο αν μπορείς να μπεις τώρα και πες μας αν έχεις ακόμα πρόβλημα.
 
Όταν γράφεις τα στοιχεία σου και πριν πατήσεις το "Σύνδεση", τσεκάρεις το "Διατήρησέ με σε σύνδεση"?

Επειδή είμαι σίγουρη ότι μάλλον δεν το κάνεις, τσέκαρέ το και τότε πάτα "Σύνδεση". Πες μου αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα.
 
ΑΑΑΑ πράγματι αυτό ήταν! Σε ευχαριστώ πολυ!!
 
:) Αν χρειαστείς κάτι άλλο, μας λες! :)
 
Καλησπέρα σε όλους! Πρώτη φορά, εδώ, παλιά καραβάνα στην Wikipedia! Ηθελα να ρωτήσω αν μπορω με το ίδιο όνομα χρήστη να δημοσιεύω στο Retrodb. Γιατί το προσπάθησα, έβαλα το όνομά μου αλλά βγάζει οτι δεν υπάρχει τέτοιος χρήστης!
 
dor-astra είπε:
Καλησπέρα σε όλους! Πρώτη φορά, εδώ, παλιά καραβάνα στην Wikipedia! Ηθελα να ρωτήσω αν μπορω με το ίδιο όνομα χρήστη να δημοσιεύω στο Retrodb. Γιατί το προσπάθησα, έβαλα το όνομά μου αλλά βγάζει οτι δεν υπάρχει τέτοιος χρήστης!
Καλώς ήρθες. Σου μετέφερα το ποστ εδώ καθώς υπάρχει υποφόρουμ που αφορά την RetroDB.

Με το ίδιο όνομα μπορείς να μπεις και να γράψεις στην retrodb αλλά πρέπει να γίνει εγγραφή σου πρώτα εκεί από admin. Στείλε ένα πμ στον nasos kolias και μίλα μαζί του για το θέμα. :)
 
Μπορεί κάποιος να με γράψει στο Rertodb?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να καλωσορίσω και τη φίλη @karapiperim ως νέο τροφοδότη στην "RetroDB"! :thumbup: Ξεκίνησα να της εξηγώ κάποιες λειτουργίες, καλό θα είναι παιδιά να ρίχνετε και μια ματιά στον οδηγό που βρίσκεται εδώ, αν και χρειάζεται χοντρή ενημέρωση και θα προσπαθήσω να τον τελειώσω αυτή τη φορά... Όποιος άλλος έχει διάθεση και χρόνο να βοηθήσει, είναι φυσικά ευπρόσδεκτος! :) Για οποιαδήποτε απορία έχεις, γράψε εδώ ή στείλε μου προσωπικό μήνυμα και θα προσπαθήσουμε να το κάνουμε όσο πιο λιανά γίνεται!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλώς σας βρήκα κι από άλλο πόστο.. ελπίζω να βοηθήσω όσο μπορώ, προς το παρόν μου φαίνονται λίγο κινέζικα αλλά πιστεύω θα προσαρμοστώ :)
 
Πίσω
Μπλουζα