Review: Dig-Dug (Atari 800XL)

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.199
digdugreviewod5.jpg
Προβολή συνημμένου 92713

20060110qi3.png
Προβολή συνημμένου 92714
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!!!!!!!!

Απλά από τα πλέον αγαπημένα μου παιχνίδια... :)
 
Πραγματικά τέλειο review !!
 
Λοιπόν DINO εδώ άγγιξες μια πολύ ευαίσθητη χορδή μου! Το Dig-Dug είναι ίσως το πιο αγαπημένο μου παιγνίδι και το έχω προμηθευτεί σχεδόν σε όλες μου τις κονσόλες.Οι εταιρίες τότε έπαιρναν πολύ σοβαρά την υπόθεση των games και αυτό φαίνεται από τις διαφημίσεις-υπερπαραγωγές που έκαναν.Η μουσική του παιχνιδιού έχει εντυπωθεί βαθιά στην μνήμη μου και μου ξυπνάει ευχάριστες αναμνήσεις....

Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά DINO :thumbup:
 
DINO,οι παρουσιάσεις σου είναι,ως γνωστόν,εξαιρετικές,κι εδώ έχουμε μια ακόμη τρανταχτή απόδειξη....

Εύγε !!!
 
Αψογος όπως πάντα ο Dino !! :thumbup:

To (κλασσικό και αγαπημένο) Dig Dug δεν το είχα δεί ποτέ σε καμμία home έκδοση, παρά μόνο στα arcades.

Τέλειο και το βιντεάκι, όπως και το κόμικ (πολύ γέλιο) !! :D
 
Ωραίος Dino. Όλα τα λεφτά το δρακουλάκι που ξέρναγε φωτιά :biglaugh:
 
Να'στε καλά παίδες... :)
 
Πάρα πολύ καλό το review σου DINO (όπως πάντα άλλωστε :) ).

Άραγε το Dig-Dug να αποτελεί τον πρόγονο του Boulder Dash;
 
Σε ευχαριστώ Alucard...

Όντως υπάρχουν αρκετές ομοιότητες του παιχνιδιού με το Boulderdash...
 
καλο παιχνιδι ευγε ,μου αρεσε πολυ η μουσικη του και το επαιζα και σε cpc!!! :)
 
Nice review Dino!! Φοβερο παιχνιδακι. Που πηγε η εμπνευση για νεες και απλες ιδεες οπως το Dig Dug στους σχεδιαστες παιχνιδιων?! Μου φαινεται οτι η πρωτη γενια κονσολων και home computer ηταν η πιο radical σε ιδεες και προτοτυπια..

..
 
Εγώ ξέρετε τι λέω??? Να κυκλοφορήσει το GRM ένα μηνιαίο e-zine/disk-zine με τα hardware reviews του akmakas & τα software reviews του DINO.

Ρε μπας και ήσασταν τπτ editors του Pixel/USER και μας κοροιδεύετε?????

DINO, είσαι ΘΕΟΣ. Έτσι απλά.

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 
falcon030gr είπε:
Εγώ ξέρετε τι λέω??? Να κυκλοφορήσει το GRM ένα μηνιαίο e-zine/disk-zine με τα hardware reviews του akmakas & τα software reviews του DINO.
Ρε μπας και ήσασταν τπτ editors του Pixel/USER και μας κοροιδεύετε?????

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
Falgon030gr: και απο εδω κατι ψηνεται φιλε μου.. προσεχως.. :diablotin:

..
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια... :)

Ο λόγος που με ώθησε να κάνω κι εγώ παρουσιάσεις στο forum, ήταν οτι όταν ήμουν μικρός και διάβαζα τα reviews στα περιοδικά της εποχής (Pixel, User, ST Format, ST Review κλπ) ήθελα πάρα πολύ να ήμουν κι εγώ ένας από τους reviewers αυτών των περιοδικών.

Το οτι μετά από 18+ χρόνια θα μου δινόταν η ευκαιρία μέσα από το Greek Retro Maniax, δεν το περίμενα...

Ακόμα ένας λόγος (και ίσως ο σημαντικότερος) που κάνω αυτά τα reviews, είναι πως ξέρω οτι εδώ μέσα, με εσάς αναγνώστες, πιάνουν τόπο!

Να είστε καλά...
 
DINO είπε:
Ακόμα ένας λόγος (και ίσως ο σημαντικότερος) που κάνω αυτά τα reviews, είναι πως ξέρω οτι εδώ μέσα, με εσάς αναγνώστες, πιάνουν τόπο!

Να είστε καλά...
Μόνο τόπο πιάνουν ??????

Η παρακάτω φωτο είναι αφιερωμένη σε 'σένα..... :D :D:D

p3060015on2.jpg


Ιεροσυλία???? :diablotin: Atari 800XE σε commodore 1901 monitor :diablotin: :diablotin:

p3060015on2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάσαι μήπως...

...πώς λεγόταν η έκδοση του Dig Dug που έπαιζες στον Amstrad, γιατί δεν έχει υποπέσει στην αντίληψή μου, παιχνίδι του συγκεκριμένου 8μπιτου, με τέτοιο όνομα και τέτοια θεματολογία γενικότερα;

simonkey είπε:
καλο παιχνιδι ευγε ,μου αρεσε πολυ η μουσικη του και το επαιζα και σε cpc!!! :)
 
Ισως ο Simon να εννοουσε pc και οχι cpc - ισως να εννοουσε το Fruity Frank. Και στις 2 περιπτωσεις παντως θα ειχε ευχαριστηθει παιχνιδι, μιλαμε για top τιτλους. :thumbup:
 
ναι το fruit frank επαιζα στο cpc σωστα!!!το dig dug kαπου το εχω παιξει αλλα δεν θυμαμαι που ...απλα εχω καει.... :)
 
Πίσω
Μπλουζα