Satandisk\Ultrasatan

παιδιά κρίμα που δεν γράφει κανείς στα άλλα topic! ήδη έχω γράψει σε μερικά και δεν απαντάει κανείς και αναγκάζομαι να τα γράφω όλα εδώ. Μετά λοιπόν από δοκιμές για να πάρω έξοδο video από τον STfm μου, δεν τα κατάφερα πάλι με το scart, δεν παίζει με τίποτα! Να πω ότι το tv modulator είναι καμμένο και έτσι δεν βγάζει και σήμα composite στο pin2. Χτες παράγγειλα από ebay έτοιμο scart από Αγγλία (sinclair shop) και σήμερα έφυγε για εδώ, για να δούμε! δεν λέει να γεμίσω το δωμάτιο μου με την SC1224 και SM124. Aν δεν παίξει και αυτό βλέπω να πηγαίνει ο ST στο μπατάρι και να βολεύομαι με Steem και Hatari emulators στο linuxaki μου. :xm: :xm:

Atari1040StFmSM124SC1224.jpg
 
Χρηστο είναι φοβερό!! Η μπαταρία είναι προφανώς για την flash eprom που έχει, σωστά; Βλέπω ότι η pcb είναι dual layer, άρα λίγο δύσκολο για τους λιγότερο έμπειρους να την φτιάξουν.

NikiforosST είπε:
παιδιά κρίμα που δεν γράφει κανείς στα άλλα topic! ήδη έχω γράψει σε μερικά και δεν απαντάει κανείς και αναγκάζομαι να τα γράφω όλα εδώ.
Σε παρακαλώ πάρα πολύ μην αλλάζεις θέμα στο θρεντ. Το ότι δεν απαντάει κανείς σε κάποιο άλλο topic, δε σημαίνει ότι θα απαντήσει και σ'αυτό. Το σκέφτηκες ότι μπορεί κανείς να μη γνωρίζει περί του θέματος;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rygar είπε:
Χρηστο είναι φοβερό!! Η μπαταρία είναι προφανώς για την flash eprom που έχει, σωστά; Βλέπω ότι η pcb είναι dual layer, άρα λίγο δύσκολο για τους λιγότερο έμπειρους να την φτιάξουν.
Πιστεύω ότι η μπαταρία είναι για Real time clock..
 
Rygar sorry για το παραπάνω post, ήδη απαντήσαν τα παιδιά στα άλλα, δεν θα το ξανακάνω. :shake: :shake: Τελικά πότε θα αρχίσει να πουλάει το ultrasatan να πάρουμε? δεν την παλεύω άλλο με δισκέτες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
NikiforosST είπε:
δεν θα το ξανακάνω.
Ετσι μπράβο, κακό παιδί. :D :D:D:D

Με βάση ένα άλλο θρεντ στο εκεί φορουμ, οποιος και να αναλάβει μαζική παραγωγή, θα του πάρει κανά 4μηνο. Εάν είναι ο Mikro αυτός που θα το κάνει, τότε το αποτέλεσμα θα είναι πολύ ποιοτικό, κρίνοντας από κάτι PS2 mouse αντάπτορες για ST που είχα παρει παλιότερα. Υπεμονή!

ChrisTOS είπε:
Πιστεύω ότι η μπαταρία είναι για Real time clock..
Οντως! Ο Jookie απάντησε ότι είναι για το ενσωματωμένο RTC!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είσαι απίστευτα καλός!!!!!!!!!! ΤΡΕΧΩ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!! :headbangdude:

Το βάζω και στο αρχικό θρεντ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρέχα και για ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!! :cheers: :cheers:
 
ΩΧ! Αμα παραγγειλε και ο teflon... παρτε και απο ενα ματοχαντρο να κολησετε επανω στην πλακετα, και κανενα ευχελαιο απο παπα με την παραλαβη του!!! :) :) :)
 
Οσοι δεν έχετε Paypal, μπορώ να σας το παραγγείλω εγώ, και όταν έρθει ο καιρός να πληρώσω, θα σας ειδοποιήσω. Αλλωστε pre-order είναι και το τελικό κόστος θα καθοριστεί από το πόσοι θα έχουν παραγγείλει τη συσκευή μεχρι τις αρχές Μαρτίου. Ασφαλώς και αναφέρομαι στους γνωστούς, και όχι σε αυτόν που γράφτηκε για να του το αγοράσω :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δηλαδή με paypal πληρώνουμε? γιατί δεν το τσέκαρα ακόμα! ευτυχώς που έχω δλδ! :bow: :bow: :bow:
 
Paypal, credit card, bank transfer... Σε κάποιο σημείο επιλέγεις τον τρόπο που θα πληρώσεις και όταν έρθει η περίοδος της πληρωμής, δηλαδή Μαρτιος-Απρίλιος, αναλόγως τί έχεις επιλέξει, θα σου έρθει και κάποιο mail με αντίστοιχα στοιχεία.
 
phil_vr είπε:
ΩΧ! Αμα παραγγειλε και ο teflon... παρτε και απο ενα ματοχαντρο να κολησετε επανω στην πλακετα, και κανενα ευχελαιο απο παπα με την παραλαβη του!!! :) :) :)
......και καμιά λειτουργιά στην εκκλησία για διάβασμα...... :D :D:D:D:D:D
 
Οταν λοιπόν με το καλό μας έρθει στα χέρια μας, τότε θα φορτωθεί και το, ας πούμε, αντίστοιχο WHLOAD για ST. Στο ίδιο site θα βρείτε και ένα σωρό άλλες πληροφορίες + το πώς να "πειραξετε" διάφορα παιχνίδια ώστε να τρέχουν από σκληρό δίσκο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rygar είπε:
Οταν λοιπόν με το καλό μας έρθει στα χέρια μας, τότε θα φορτωθεί και το, ας πούμε, αντίστοιχο WHLOAD για ST. Στο ίδιο site θα βρείτε και ένα σωρό άλλες πληροφορίες + το πώς να "πειραξετε" διάφορα παιχνίδια ώστε να τρέχουν από σκληρό δίσκο.
ROFLMAO!!!
 
Ναι το ξέρω. Αφου pperror τον ανεβάζεις, pperror τον κατεβάζεις :D :D:D:D
 
Rygar είπε:
Ναι το ξέρω. Αφου pperror τον ανεβάζεις, pperror τον κατεβάζεις :D :D:D:D
Ναι, κι έχω τους λόγους μου πίστεψε με. Μην κλαίτε όταν χάσετε τις partitions σας πάντως. You've been warned!
 
Πίσω
Μπλουζα