The Sea will claim Everything

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
Indie adventure απο Ελληνες δημιουργους! (Jonas & Verena Kyratzes)

Η ιστορια διαδραματιζεται στα Fortunate Islands οπου ο Λορδος Urizen χρησιμοποιει την κριση χρεους για να ελεγχει απολυτα το λαο του! Οτι ζουμε τωρα δηλαδη απλα σε videogame...

Ελαβε πολυ θετικο review στο AdventureGamer

Κοστιζει 10 δολαρια και ειναι DRM free

Επισημο site
 
Δεν είναι μόνο τα εκπληκτικά γραφικά που τράβηξαν την προσοχή μου (άλλωστε, είναι κοινώς παραδεκτό ότι σε μερικά πράγματα η αισθητική μου είναι αντίστοιχη ενός πεντάχρονου! :p ), αλλά και η υπέροχη μουσική του!

Το review του AdventureGamer δε με προδιέθεσε θετικά για να το παίξω, να είμαι ειλικρινής, αλλά αναθεώρησα βλέποντας αυτό το βιντεάκι:


Το δε καλύτερο όλων, είναι ότι η μουσική του παιχνιδιού διατίθεται ελεύθερα (ή αν θέλετε, μπορείτε να δώσετε ένα ποσό της αρεσκείας σας ως δωρεά - αν κατάλαβα καλά) από την ιστοσελίδα του μουσικού που την έγραψε, Chris Christodoulou.

Την ακούω αυτή τη στιγμή που ποστάρω και μπορώ να πω ότι είναι εκπληκτική!!! Σε συνδυασμό με τα παιδιάστικα -καρτουνίστικα- γραφικά (για να δανειστώ και τον όρο του reviewer), νομίζω ότι μάλλον έχουμε ένα μικρό, ελληνικό διαμαντάκι στα χέρια μας! ;)

Στην παρούσα φάση, δεν έχω το χρόνο ν' ασχοληθώ, αλλά δεν αποκλείεται στο μέλλον να φροντίσω να φτάσει στα χέρια μου!
 
Mε την ευκαιρία, έριξα και μιά ματιά στις υπόλοιπες δημιουργίες του Kyratzes. Έχει εξαιρετικό ταλέντο στο mood setting, στην αφήγηση, ακόμα και σε παιχνίδια που φαινομενικά είναι απλοικά action (vector shmup με space opera storyline !! )
 
To φοβερο soundtrack του Χριστοδουλου υπαρχει για (pay what u want) αγορα εδω
 
Αυτό ακούω τώρα, για 2η φορά!

Το αγοράζω τελικά! Αξίζει τα λεφτά του και είναι από τα καλύτερα, πιο ατμοσφαιρικά instrumentals...

Μπράβο στο παλικάρι - εκπληκτική δουλειά! :)
 
Νιωθω τυψεις για το υψος του ποσου που εδωσα για να αγορασω το soundtrack...εδωσα ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ για μια τοσο εξαιρετικη δουλεια...
 
Να πω την αλήθεια και γω χθες βράδυ είπα να δώσω ένα μικρό ποσό για να το αγοράσω. Πριν συμπληρώσω το ποσό σκέφτηκα "μήπως δίνω λίγα τελικά? Άσε δεν το παίρνω". Τελικά σήμερα το αγόρασα. Καλύτερα όσα μπορεί να δώσει ο καθένας από το τίποτα ή από το να το "κλέψουμε"

Και πράγματι η δουλειά που έχει κάνει είναι πάρα πολύ καλή. Κάποια στιγμή θα το τιμήσω και ως παιχνίδι
 
Εδώ, επιτρέψτε μου να συμπληρώσω, ότι το παλικάρι είναι ευγενέστατο!

Απάντησε κατευθείαν στα σχόλια που του έστειλα και μάλιστα με πολύ καλή διάθεση!

Όντως, το "λίγο" είναι καλύτερα από το τίποτα - ωστόσο όσοι ακούσουν το soundtrack θα θελήσουν να το αγοράσουν!....

P.S. Καθαρά "ελληνική" μυρωδιά το bonus track! :) Απολαυστικά όλα - ένα προς ένα!
 
Πίσω
Μπλουζα