Wiki team

ChrisTOS

RetroJunkie™
Joined
5 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.213
Αντιδράσεις
68
Ασχολείται κανένας με το wiki? Γιατί εδώ και κάποιες μέρες άνοιξα μια talk page...
 
Χρήστο θέλεις να προσθέσεις/τροποποιήσεις κάτι?

Αν θες στείλε μου με PM ότι θες ή και να τηλεφωνηθούμε.

Είμαι στη διάθεση σου
 
Shock είπε:
Χρήστο θέλεις να προσθέσεις/τροποποιήσεις κάτι?Αν θες στείλε μου με PM ότι θες ή και να τηλεφωνηθούμε.

Είμαι στη διάθεση σου
Ήδη έχω προσθέσει κάτι. Επίσης δεν βρίσκω το λόγο να γίνουν pm ή οτιδήποτε απο τη στιγμή που το wiki format επιτρέπει αυτή τη διαδικασία... Αν πας στο wiki - recent changes θα δεις τις αλλαγές. Αν τώρα η διαδικασία περιλάμβανε μια πρώτη επικοινωνία με κάποιο άλλο μέλος, ζητώ συγνώμη αλλά δεν το ήξερα.

Επίσης καλό θα ήταν αν υπήρχε το help που αναφέρει το formatting του συγκεκριμένου cms που χρησιμοποιείτε...
 
To wiki που χρησιμοποιούμε είναι το mediawiki. Είναι το πιο διαδεδομένο wiki engine και μπορείς να κάνεις save από το OpenOffice αν δεν θες να μάθεις το "format" που χρησιμοποιεί.

Πάντως θα θέλαμε να υπάρχει μια συννενόηση όσο αφορά τις αλλαγές που θα γίνονται στο wiki για να τo κρατάμε "καθαρό" :)
 
Δεν έχω αντίρρηση σε αυτό. Απλά από τη στιγμή που επιτρέπει τη συζήτηση επί του θέματος το θεωρώ λίγο περιττό ως διαδικασία. Εσείς όμως ξέρετε καλύτερα...

Όσον αφορά στο format, δεν έχω πρόβλημα να μάθω κάποιο τέτοιο. Αλλά το open office tip είναι χρήσιμο...
 
Πίσω
Μπλουζα