Amanda Lear

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
528
composite20080326204921rj0.jpg


προτεινόμενο το κομμάτι Alligator (από όπου και το screenshot _βιντεοκλίπ αισθητική Τuti Fruti από το Raiuno)
 
Τελικά μου έχει μείνει απορία από τα παιδικά μου ακόμα χρόνια και δεν θυμάμαι αν το έχουμε ξεκαθαρίσει ακόμα η όχι. Τελικά η Αμάντα είναι ή δεν είναι trans;
 
τι να πω δεν την έχω ψάξει - γέλια
 
Εμένα πάντως από τη φωτό τραβεστόνι μου φαίνουται :D
 
Τρομερή φωνή μ' ένα καρύδι στο λαιμό που έβγαζε μάτια...


Παρακάτω δε γνωρίζω τί υπήρχε
:D

 


Υπήρξε η μούσα του Νταλί στα τελευταία του, και μάλιστα κυκλοφορούσε γυμνή στη βίλα του χωρίς να έχει πρόβλημα με τη γυναίκα του...
:cool:

 


Πριν κανά δυό χρόνια είχε παρευρεθεί σ΄ενα συνέδριο τρανσέξουαλ που είχε πραγματοποιηθεί κάπου στου Ψυρρή...



 
Άρα από τα παραπάνω, συνεπικουρούμενης και της λαϊκής ρήσης "χωρίς καπνός φωτιά δεν βγαίνει" να δεχθώ ότι είναι Trans...

Μία χάρη μόνο παιδιά, να μην μάθει η μάνα μου ότι μου άρεσε μια Trans γιατί δεν θα καταλάβει και θα έχουμε εγκεφαλικα!
 
Playmolover είπε:
Άρα από τα παραπάνω, συνεπικουρούμενης και της λαϊκής ρήσης "χωρίς καπνός φωτιά δεν βγαίνει" να δεχθώ ότι είναι Trans... Μία χάρη μόνο παιδιά, να μην μάθει η μάνα μου ότι μου άρεσε μια Trans γιατί δεν θα καταλάβει και θα έχουμε εγκεφαλικα!

Και εμένα μου άρεσε :D ... (μάζευα και αφίσες από Μανίνα - Κατερίνα ) Δηλ. τι θα πρέπει να σκεφτεί η δικιά μου;;;;


(για να μην πω ο καλός μου...
:zip: )
 
Playmolover είπε:
Άρα από τα παραπάνω, συνεπικουρούμενης και της λαϊκής ρήσης "χωρίς καπνός φωτιά δεν βγαίνει" να δεχθώ ότι είναι Trans...
Trans?!

δηλ. Transformer;

*(μου λείπει το whothehell)
 
Ξέρατε ότι το πραγματικό όνομα του καλλιτέχνη είναι Αδαμάντιος Λέρας; Ναι ο Amanda Lear είναι ελληνικής καταγωγής!!!!!!11

Συγγνώμη αλλά δε μπόρεσα να σκεφτώ κάτι καλύτερο για πρωταπριλιάτικο ψέμα…


 
Αρχίζω να έχω ψυχολογικό πρόβλημα. Μια κάποια ταύτιση φύλου. Μου άρεσε (και ακόμα δηλαδή όταν βλέπω τα παλιά της βίντεο) μια Trans!

Πω πω......

Γι' αυτό σας λέω Samantha και πάλι Samantha (FOX). 100% θυληκό!
 
Χμ..

Και η Σαμάνθα δεν είναι και το απόλυτο θηλυκό, αν σκεφτούμε τα γούστα της...
 
Τι τι τι; Τι ξέρεις που δεν ξέρω; Πές τα όλα ΤΩΡΑ...
 
Συγνώμη, αλλά θέλετε να πείτε ότι η Σαμάνθα είναι les;

Δηλαδή στην παιδική μου ηλικία μου άρεσε μία trans και μια les;

Πάει, πάει... πρέπει να αρχίσω να αναζητώ πάλι την σεξουαλική μου ταυτότητα...
 
Playmolover είπε:
Συγνώμη, αλλά θέλετε να πείτε ότι η Σαμάνθα είναι les;Δηλαδή στην παιδική μου ηλικία μου άρεσε μία trans και μια les;

Πάει, πάει... πρέπει να αρχίσω να αναζητώ πάλι την σεξουαλική μου ταυτότητα...

Κοίτα, ούτε η ίδια το γνώριζε τότε... Ειδικά για τη Sammy κάτι ακουγόταν για τον πατέρα της...
 
Playmolover είπε:
Συγνώμη, αλλά θέλετε να πείτε ότι η Σαμάνθα είναι les;Δηλαδή στην παιδική μου ηλικία μου άρεσε μία trans και μια les;

Πάει, πάει... πρέπει να αρχίσω να αναζητώ πάλι την σεξουαλική μου ταυτότητα...
Βρε playmolover δεν πειράζει καλό παιδί να 'ναι . . . :D :D:D:D
 
sammy

Ηταν το πρωτο και μοναδικο λευκωμα που ειχα φτιαξει με φωτο και συνεντευξεις, θυμαμαι ετρεχα στο Πειραια σε ενα περιπτερο απεναντι απο το Δημοτικο Θεατρο για να παρω το περιοδικο Βravo (γερμανικο, δεν ξερω γρει, γερμανικα) και Smash Hits για τα δημοσιευματα (αφισες, αυτοκολλητα, αυτογραφα). Επισης ειχα κερδισει και ενα picture disc απο διαγωνισμο στο περιοδικο Disco In... μοιραιο το γεγονος αραγε ??? :eek: . Εχω και κατι αφισες...αλλα δεν ειχα ποτε δωματιο για να τις αναρτησω.

http://www.samfox.com/main/

Τωρα απο Αmada μια απο τα ιδια οτι απεκτησα απο Μανινα, κατερινα, και Super Kατερινα σε ανταλλαγες τοτε με επιστολοχαρτα, φακελλα, αυτοκολλητα τις panini και χαρτοπετσετες???? και ομως το εζησα και αυτο.

Eπισης υπηρξε μουσα και ερωμενη/ος του Salvatore Dali. Τ α παρακατω ειναι απο wikki

¨Amanda Lear is a model, adult model, polyglot, painter, novelist, actress, media personality, composer, lyricist, singer and gay icon who was a Disco Queen in Continental Europe, the Eastern Bloc and most other parts of the world in the mid 1970s to the early 1980s. She first came to the public's attention as the fetishistically clad model on the cover of Roxy Music's album For Your Pleasure
 
demos8enes μην ξαναβαλεις ημι-τσιτσιδες φωτο.(ουτε ολο-τσιτσιδες :) ).

Ειναι αντιθετοι στους κανονες.

Ευχαριστω
 
Πίσω
Μπλουζα