Amanda Lear

Εδώ μέσα γίνονται Σόδομα και Γόμορα...

Πάντως η αφίσα της Σαμάνθας στο δωματιό μου, (σχεδόν ολόγυμνη) έμεινε παραπάνω από οποιαδήποτε άλλη ανερτημένη, (περίπου 3 χρόνια) χωρίς ποτέ να μου πει η μάνα μου τι θέλει αυτή η ξεβράκωτη στον τοίχο...

Έτσι που ήρθαν πλεόν τα πράγματα με την ψυχρολουσία που πέρασα τώρα, λέω να βάλω ένα Boy Geroge.... Έχω μια φωτό που είναι ίδιος η Cindy Lauper!
 
Και εμένα μου άρεσε η Amanda. Tα τραγούδια της/του δηλαδή.

Και η διασκευή του Mαρίνου στο Give a bit of mmm to me είναι καλή..

:)
 
Amanda Lear (a man Dali) από τiς απόλυτες θεές(even better than the real thing),συνεργασίες με David Bowie,Giorgio Moroder κτλ.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2upHo3JkXQo]YouTube - Amanda Lear - No Regrets http://www.youtube.com/watch?v=MtYUli1yR1Y
 
Playmolover είπε:
Έτσι που ήρθαν πλεόν τα πράγματα με την ψυχρολουσία που πέρασα τώρα, λέω να βάλω ένα Boy Geroge.... Έχω μια φωτό που είναι ίδιος η Cindy Lauper!
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:!!!!!!!!!!!
 
Τελικά είναι certified τραβεστόνι! Δείτε το bio της εδώ:

Amanda Lear
 
:) Δεν ήξερα τη διαφοροποίηση της ορολογίας επ' αυτού :)
 
nkarytia είπε:
:) Δεν ήξερα τη διαφοροποίηση της ορολογίας επ' αυτού :)
GRM = Πηγή γνώσης.. ! :D

ένιγουέϊ από ότι διάβασα από το σύνδεσμο που έδωσε ο κύριος κύριος noxrider

δεν άλλαξαν και πολλα [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγιναν καποιες διαγραφες posts - Δεν χρειαζεται να χρησιμοποιουμε τετοιες εκφρασεις - δεν εχουν σχεση ουτε με την καλλιτεχνιδα ουτε με τα ανεκτα στη θεματολογια και την εκφραση του forum. ;-)
 
Κάλα έκανες Parspartoo και προέβεις σε διαγραφες posts,αλλά το δικό μου δεν ήταν υβριστικό και απλώς εξηγούσα οτι είναι trangender(και μάλιστα έχω όλη τη δισκογραφία της-εκτός από ένα album που ψάχνω ακόμα).Θα σε παρακαλούσα όμως να μην κάνεις μόνο επιλεκτικά διαγραφές και να ξαναδιαβάσεις και τις τρείς σελιδές του topic γιατί βλέπω και αλλού τη χρήση της λέξης "τραβεστόνι" ή χλευαστικά σχόλια του τύπου "με ένα καρύδι στο λαιμό που έβγαζε ματια" ή επίσης σχόλια με υφάκι για την Samantha Fox και τον Boy George γεμάτα ειρωνικά χαχανητά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλε nox - το δικο σου post το πηρε η μπαλα μιας και ηταν τμημα της κουβεντας που ξεφυγε και επρεπε να σβηστει.

Το ποστ της "αλλης" σελιδας που αναφερεις εγινε πριν εναμιση χρονο, και ουτε περασα απο κει (διαβασα δηλαδη μονο την επιμαχη 3η σελιδα).

Χρεωσε μου ελλειψη παρατηρητικοτητας - αλλα η "επιλεκτικοτητα μου" περιοριζεται στο τι ειναι αποδεκτο και τι οχι, και οχι στο ποιος το εχει ποσταρει.
 
Γι'αυτό σε παρακαλώ ξανά να διαβάσεις και τις τρεις σελίδες του topic και να μου αποδείξεις οτί δεν γίνονται επιλεκτικά διαγραφές posts ή οτί δεν είναι στο ανυπέρβλητο ειρώνικα-χλευαστικά σχολια moderators ή φιλικών σας προσώπων.
 
Φίλε nox, χρέωσε το σφάλμα σε μένα.... Εγώ ενημέρωσα τον Paspartoo, γιατί όπως κι εκείνος, έτσι κι εγώ, δε διάβασα την προηγούμενη -ες σελίδα/-ες. Απλά, μου χτύπησε πολύ άσχημα (και σε διαβεβαιώ ότι απέχω μακράν από αυτό που λες πουριτανή ή φεμινίστρια ή whatever!).... Νόμιζα ότι το φόρουμ ασχολείται με τους καλλιτέχνες και όχι με τις προσωπικές επιλογές τους.

Bottom line, ήταν δική μου υπόδειξη, οπότε ζητώ συγνώμη, αν έγινε θέμα εκ του μη έσοντος...
 
Φιλε nox δεν εχω να αποδειξω τιποτα. Σε 150.000 posts σιγουρα θα βρεις κατι που μας εχει ξεφυγει. Απο κει και υστερα ουτε τους φιλους μου ουτε τα ξαδερφια μου εχω εδω και δεν υποστηριζω "παραπανω" κανεναν.

Η Juanita που αναφερεις - δεν ηταν moderator οταν εγραψε το posts της εδω - ουτε κανεις απο τους υπολοιπους ειναι απο τους "ευννοημενους" του forum.

Αν το δεις λιγο καλοπροαιρετα δεν υπαρχει θεμα σε αυτο το thread, εκτος απο τα posts που διεγραψα πριν λιγο.

Και επαναλαμβανω οτι το δικο σου σβηστηκε μονο και μονο για τη ροη της κουβεντας - γιατι αν εμενε, θα ηταν ξεκρεμαστο.
 
D@redevil είπε:
Φίλε nox, χρέωσε το σφάλμα σε μένα.... Εγώ ενημέρωσα τον Paspartoo, γιατί όπως κι εκείνος, έτσι κι εγώ, δε διάβασα την προηγούμενη -ες σελίδα/-ες. Απλά, μου χτύπησε πολύ άσχημα (και σε διαβεβαιώ ότι απέχω μακράν από αυτό που λες πουριτανή ή φεμινίστρια ή whatever!).... Νόμιζα ότι το φόρουμ ασχολείται με τους καλλιτέχνες και όχι με τις προσωπικές επιλογές τους.
Bottom line, ήταν δική μου υπόδειξη, οπότε ζητώ συγνώμη, αν έγινε θέμα εκ του μη έσοντος...
Δεκτό και για να τελείωνει εδώ αυτό το θέμα δεν είναι βρισιά ή κακό να είναι κανείς transgender ή λεσβία ή gay.Απλώς μέσα σε όλα αυτά τα ειρωνικά σχόλια γεμάτα ομοφοβικούς υπαινιγμούς εγώ εξήγησα ότι η Amanda Lear είναι transgender και όχι όλα τα παραπάνω που με περιφρονητικό τρόπο υπόθηκαν από τους προηγούμενους σχολιαστές.Dare και εσύ και ο Paspartoo είστε από τα άτομα,που για κάποιο ανεξήγητο λόγο,μου γίνονται αμέσως συμπαθή και θα χαρώ αν σας γνωρίσω κάποια στιγμή και μην ξεχνάς ότι ο επόμενος σου υπολογιστής θα είναι mac!Και όχι με Ubuntu!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόνο το Give a bit of hmmmm to me ξέρω!Την είχε φέρει και η Ρούλα Κορομηλά εδώ και κάποια χρόνια στο Bravo
 
The queen is back


P.S. Θα ήθελαν πολλές "original" να είναι σαν αυτή ή στα νειάτα της ή και τώρα στα 70 φεύγα.
 
Πολύ χαρακτηριστική φωνή και κομμάτια που με έκαναν ένα μικρό ταξιδάκι στο χρόνο! ;)

Και -ως εντελώς άσχετη πλέον- θα κάνω μια ερώτηση: Πότε βγήκαν αυτά τα τραγουδάκια?

Θένκς Nox! :flower:

(πι-ες: είναι 70-φεύγα?! μπράβο! και δεν της φαίνεται! :) )

(πι-ες2: μωρέ, στο 2ο "madonn-ίζει" λίγο, για είναι ιδέα μου?)
 
D@redevil είπε:
Πολύ χαρακτηριστική φωνή και κομμάτια που με έκαναν ένα μικρό ταξιδάκι στο χρόνο! ;)
Και -ως εντελώς άσχετη πλέον- θα κάνω μια ερώτηση: Πότε βγήκαν αυτά τα τραγουδάκια?

Θένκς Nox! :flower:

(πι-ες: είναι 70-φεύγα?! μπράβο! και δεν της φαίνεται! :) )
Να είσαι καλά κορίτσι!

Το Chinese Walk είναι στο album Brand New Love Affair του 2009 και το La Bete Et La Belle από το album I Don't Like Disco του 2012

Η Madonna "Amandίζει" (που έχει ξεπατικώσει άπαντες) όχι το αντίθετο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα