Crysis [Official Thread]

Μαλλον η EA θα εχει μερακλωσει με: "Kριση!Με πιανει Κριση" :D

Eχει γινει μεγαλος χαμος παντως.Στα XP λοιπον με λιγο πειραγμα βλεπεις πολλα απο τα πραγματα που κανονικα θα εβλεπες μονο στα Vista.(soft particles και τετοια δεν υποστηριζονται αλλα μικρο το κακο)

Φυσικα αυτο ερχεται με penalty στην αποδοση (χοντρικα 10+ frames κατω :( ).

Μην ξεχναμε οτι ενα απο τα βασικοτερα πλεονεκτηματα του DX10 ειναι οτι "ξεφορτωνει" την CPU και στελνει πραμα στη DX10 GPU...

Aς ελπισουμε οτι αυτη η hack-ια δεν θα "καλυφτει" στο κανονικο παιχνιδι.Σιγουρα η EA και η MS δεν επαιξαν καθαρα...
 
Λοιπον,χτες βραδυ επαιξα παλι για λιγο το Crysis demo....

Οσο περισσοτερο το βλεπω,τοσο μου θυμιζει το Far Cry,σε μια σαφως καλυτερη εκδοση...!

Παντως ειναι αληθεια οτι ετσι οπως το παιζω εγω (1024x768,medium settings) το παιχνιδι απεχει παρασαγγας απο αυτο που ειναι στην πραγματικοτητα,δηλαδη ενα οπτικο σοκ..!

Βεβαια,κι ετσι ακομη ειναι οπτικα τουλαχιστον υπεροχο..!!
 
AARDVARK..περισσότερες πληροφορίες έχουμε από αυτό το θέμα?πρέπει να το μάθει όλος ο κόσμος διότι το γελοίο μάρκετινγκ της MS έχει ξεπεράσει κάθε όριο..
 
Πές τα , πές τα.....

To Crysis παίδες είναι μ'ονο για να προκαλέσει κρίση στους χρήστες και να τρέξουν να τα σκάσουν χοντρά.

Βλέπετε έρχονται και Χριστούγεννα, τι με το παλιό μηχάνημα θα μείνουμε; Χαλαρά ένα παιχνίδι που δεν έχει κανένα σκοπό ύπαρξης για μένα.

BTW το Jericho σε ανάλυση 1680 Χ 1050 πάει σφαιρίδιον. Αλλά και σε αυτό π το παιχνίδι πάλι οι αμερικανούληδες τα έχουν μπλέξει. Οι ατάκες του παιχνιδιού είναι σχιζοφρενικές. Μάγοι με σύγχρονα όπλα, στρατιωτική τακτική και δε συμαζεύεται. Χαζοφουσκωμένοι μπράβοι και ηλιθιοποιημένες bimbos που το παίζουν μάγοι......... με αυτόματα και snipper rifles.........

Αν ακούσω πάλι ατάκες του στυλ "Secure the perimeter, give me visual, what's your status, copy that" και άλλα συναφή, θα πάθω Crysi(s) ....

Έλεος πιά.......
 
Κοίτα...αναβάθμιση δεν επρόκειτο να κάνω επ ουδενί..αλλά ένα Quad θα τον πάρω τα Χριστούγεννα και όταν θα πέσει στα 200Ε
 
akmakas είπε:
AARDVARK..περισσότερες πληροφορίες έχουμε από αυτό το θέμα?πρέπει να το μάθει όλος ο κόσμος διότι το γελοίο μάρκετινγκ της MS έχει ξεπεράσει κάθε όριο..
Οτι ειδα το εγραψα αλλα αν πεσει στο ματι μου τιποτα αλλο θα το γραψω. :thumbup:
 
PC Gamer (USA) 98%

Highs: A graphical powerhouse, immersive, open-ended sandbox that encourages emergent gameplay, well-placed storyline, meticulously detailed; engrossing multiplayer, included map editor.

Lows: Alien AI not as spectacular as North Korean AI; enemies can sometimes absorb too much damage; a few minor glitches.

Bottom Line: Destined to be a classic, Crysis is a creative and technological marvel that eclipses every other PC shooter released this year.

Aντε να βγουν-φθηνηνουν οι Intel Nahelm με καμια 8αρα cores,oι 9αρες GeForce (ή οι R670, R700) να παιξουμε και εμεις οι (πλεον) κονσολο-παιδες και να θυμηθουμε τα νιατα μας :D
 
Προδοτη ετσι ευκολα απατας το halo 3 με το πρωτο ομορφο fps που πεφτει στον δρομο σου. :tsktsk:
 
να θυμηθουμε τα νιατα μας λεμεεεεεεεεεεεεεεεε

Για τα PC parts θα ενημερωθειτε για την ημερομηνια γενεθλιων μου
 
3428-600853.jpg


«Οι Γερμανοί είναι φίλοι μας»

"Το Halo 3 ειναι εξαιρετικο παιχνιδι"

"Βelieve"
 
Καλά δεν τρώγεστε με τίποτα εσείς !! :D

Εμένα πάντως το παιχνίδι δεν με πείθει να πετάξω την κάρτα μου και να

σκάσω 300 ευρώ για μια άλλη DX10 που του χρόνου πάλι θα πρέπει να την αλλάξω για το crysis 2 (αν υπάρξει 2 φυσικά...)
 
theoritikos είπε:
Εμένα πάντως το παιχνίδι δεν με πείθει να πετάξω την κάρτα μου και νασκάσω 300 ευρώ για μια άλλη DX10
Παντως με την ελευση του DX 10.1,οποτε και θα βγουν νεες καρτες που θα το υποστηριζουν,οσοι εχουν παρει DX10 καρτες,θα νιωσουν ΠΟΛΥ εξαπατημενοι..!!

Αγορα καρτας DX10,για μενα ειναι μεγαλο λαθος αυτη τη στιγμη...

theoritikos είπε:
...που του χρόνου πάλι θα πρέπει να την αλλάξω για το crysis 2 (αν υπάρξει 2 φυσικά...)
Θα υπαρξει σιγουρα παντως Far Cry 2 !
 
Far Cry 2 (Απριλιος 2008 PC/360/PS3)
 
manos426f είπε:
Λοιπον,χτες βραδυ επαιξα παλι για λιγο το Crysis demo....
Οσο περισσοτερο το βλεπω,τοσο μου θυμιζει το Far Cry,σε μια σαφως καλυτερη εκδοση...!

Παντως ειναι αληθεια οτι ετσι οπως το παιζω εγω (1024x768,medium settings) το παιχνιδι απεχει παρασαγγας απο αυτο που ειναι στην πραγματικοτητα,δηλαδη ενα οπτικο σοκ..!

Βεβαια,κι ετσι ακομη ειναι οπτικα τουλαχιστον υπεροχο..!!
1024x768 medium settings ~27 fps

1024x768 ola max 17-20+ fps playable με τον ψοφιο 4300(ΟC μολις στα 2.9)

και μια ταπεινη 8600GT

updated

χρησημοποιωντας τα σχετικα Cpu & Gpu benchmark (που βρισκεται στο bin32 φακελο το Crysis )

minicpucrysimemcpuclokeio3.jpg


minigpucrysisclokedmaxeam9.jpg


CPU Average Fps 18.01 Min Fps 10.55 Max Fps 24.44

GPU Average Fps 20.29 Min Fps 12.93 Max Fps 23.58
 
Tελικα οι δηλωσεις της Crytek οτι η καλυτερη πλατφορμα για το Crysis ειναι τα 64Bit Vista αποδεικνυονται σωστες

- Intel Core 2 Extreme E6850 (3.00GHz) LGA775

- x2 Corsair DOMINATOR Twin3X2048-1800C7DF G Module(s)

- Seagate 320GB 7200-RPM (Serial ATA300)

- Nvidia GeForce 8800 GTX (768MB)

- ASUS P5E3 Deluxe (Intel X38)

32bitvs64bitfs0.png
 
DX10 gaming = Vista 64 bit.

Τελεία και πάυλα.

Αν και τα χρησιμοποιώ μόνο για τα παιχνίδια DX10, και έχω μόνο 2 giga (μην αρχίσετε το 1 giga έχει 22 ευρώ σήμερα) δεν μου κόλλησαν ποτέ και όλα πάνε μια χαρά.

Φυσικά θα μου πάρει καιρό να φύγουν εντελώς τα XP από το gaming rig μου μια και εγώ όταν συνηθίσω κάτι δεν το αλλάζω εύκολα. Εδώ για να φύγω από τα 98 έπρεπε να βγει το Doom III το οποίο δεν τα υποστήριζε επίσημα για να βάλω XP!!!!!!!!!
 
Εδώ για να φύγω από τα 98 έπρεπε να βγει το Doom III το οποίο δεν τα υποστήριζε επίσημα για να βάλω XP!!!!!!!!!
\
Εγώ πέρσι τα έβγαλα, γιατί ήταν ασύμβατα με την καινουργια motherboard. :biglaugh: (Σε triple boot σύστημα. :biglaugh:). Τα XP SP 2, παρουσιάζουν προβλήματα με 4GB Ram?
 
Όχι αν και βλέπουν μόνο 3.

Επίσης αν πας σε Vista θα δεις προβλήματα με τις κάρτες ήχου της Creative. Αν και γίνονται φιλότιμες προσπάθειες, ακόμα δεν λύθηκαν τα πάντα.

Επίσης: Vista + SLI. Προβληματικότατα μέχρι πρότεινος. Όταν βγει το Service Pack 1 θα δούμε μεγάλες διαφορές. Μέχρι τότε XP FTW!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα