Crysis [Official Thread]

Τα 32άμπιτα ΧΡ κάπου εκεί έχουν όριο.

Όλο αναβάλω την αγορά επιπλέον μνήμης, όταν μπει κάποια στιγμή αυτό το μήνα θα σου πω απόλυτα και με ακρίβεια το όριο.

Τον ίδιο περιορισμό έχουν και τα Vista 32 bit, ενώ τα 64 bit δεν έχουν πρόβλημα.
 
Γενικά τα Χ64 χρησιμοποιούν στο έπακρο τις δυνατότητες του επεξεργαστή αλλά έχουν μεγάλες ασυμβατότητες προς στιγμήν!
 
Tα ΧΡ ναι, τα Vista όχι.

Η κατάσταση είναι αντεστραμένη εδώ. Αυτό γιατί τα Vista θέλουν περισσότερη μνήμη που τα 32bit edition τελικά δεν την βλέπουν.
 
DX10(Vista) features σε XP

If you are stuck with a DirectX 9 GPU or you are too lazy to install Windows Vista, then here is a nice tweak for you. Apparently, you can enable some cool Crysis DirectX 10 features without having a DirectX 10 GPU, DirectX 10 or Windows Vista, all you have to do is to edit the configuration files inside Game\Config\CVarGroups. You have to modify all files and replace the Very High variables [4], with the high [3] variables. If you find it too hard, then I have done it for you, just download this file
http://www.ngohq.com/attachments/news/657d1193720069-crysis-demo-very-high-settings-hack-very-high-tweak.zip

and extract it the CVarGroups directory and pick ʽHighʼ settings inside the game. Credit goes to LennyRhys
http://www.crysis-online.com/forum/index.php?topic=11837.0#msg203789

 
Σε προλαβαμε (τα 2 τελευταια ποστ) :tease:

Περα απο τη πλακα,με αυτο το τροπο εχεις πολλα απο τα DX10 εφε στα XP αλλα τρως και ασχημο performance hit... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι Ναί. Με CoreDuo 6600, ATI 1950 XTX, και 2GB Ram, σε ανάλυση 1280χ1024, και Anti Alliasing x4, με τα παραπάνω tweaks μέσος όρος περίπου 9 FPS.
 
Captain Kal είπε:
Ναι Ναί. Με CoreDuo 6600, ATI 1950 XTX, και 2GB Ram, σε ανάλυση 1280χ1024, και Anti Alliasing x4, με τα παραπάνω tweaks μέσος όρος περίπου 9 FPS.

:animeek: :eek: :animeek: :eek: :animeek:

Τιιιιιι;;!!;!!;;

Kαι χωρις antialising...;;
 
Αν το δω με τα μάτια μου αυτό,θα βάλω Linux και θα αρκεστώ σε καμία πασιέντζα..(Τι??Και η πασιέντζα θέλει dual core????)Δεν είμαστε καλά!
 
Crysis sucks big time.

Τι στο καλό. Παίξτε Jericho. Να δείτε τι πάει να πει μηχανή γραφικών που φυσάει. Επίσης και το νέο Painkiller.

Crysis is dead.
 
Κοιτα pooky,ξαναλεω οτι συμφωνω απολυτα στο οτι η μηχανη του Crysis ειναι απαραδεκτη,αλλα Crysis is not dead φιλε,απλα θα το παιξουμε σε....κανα-δυο χρονια!!

Εως τοτε,ας μπει στη σαλαμουρα να μαθει..!!! :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Τιιιιιι;;!!;!!;;

Kαι χωρις antialising...;;
Όχι. Με antialising 4. Χωρίς θα κέρδιζε τουλάχιστον 4 με 5 καρέ. Και για να πούμε του στραβού το δίκιο, χωρίς antialising και με medium settings, ο μέσος όρος πήγε στ 35, ενώ στα high στα 19. Οπτικές διαφορές μεταξύ medium settings και ultra high, πολύ λίγες αλλά όταν αρχίσει το παιχνίδι, τις ξεχνάς τελείως.

Από τα 4 demos που έπαιξα, από το περισσότερο έως το λιγότερο ενδιαφέρον ήταν:

1. Crisis

2. Jericho

3. Hellgate London

4. Call of Duty 4
 
Captain Kal είπε:
Από τα 4 demos που έπαιξα, από το περισσότερο έως το λιγότερο ενδιαφέρον ήταν:1. Crisis

2. Jericho

3. Hellgate London

4. Call of Duty 4
Εγω εχω παιξει και το Painkiller Overdose και Bioshock προσφατως,αλλα οχι τα Νο 3 & 4 της λιστας σου,και τα κατατασω ως εξης:

1.Bioshock

2.Painkiller Overdose

3.Jericho

4.Crysis

Το Crysis οπτικα ειναι θαυμα,αλλα χανει εντελως στο θεμα ατμοσφαιρα,κατι που το Bioshock διαθετει στο επακρο...!

Το Painkiller ειναι αυτο που λεμε αγνη,αδιακοπη δραση,με μια τιμιοτατη και αρκετα εντυπωσιακη μηχανη γραφικων,ενω το Jericho δεν μπορω να πω οτι με εχει κερδισει ακομα,αν και οπτικα ειναι φανταστικο κι αυτο,αλλα ισως το αδικω λιγο το συγκεκριμενο,καθοτι το εχω δει ελαχιστα....
 
Η λίστα ήταν για games, που είναι υποψήφια για αγορά. Το Bioshock το έχω ήδη αγοράσει σε συλλεκτική έκδοση, αλλά επειδή παίζω αυτή την εποχή System Shock 2, ακόμα δεν το έχω βάλει. Το Painkiller δεν τα έπαιξα καθόλου. Αυτό που θέλω να δοκιμάσω γιατί διάβασα πολύ καλά λόγια γι' αυτό είναι το "The Withcher", αλλά ακόμα δεν έιδα να κυκλοφορεί demo.
 
DX 10 Features in Windows XP!

Να και μια ενδιαφέρoυσα ειδησούλα(είναι που υποτίθεται χρειάζονταν τα Vista για το DX10...)

DX 10 Features in Windows XP! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ουπς!Δεν πειράζει...Ας (ξανά)υπενθυμίσω γιατί είμαστε μια χαρά με τα XP...:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:

(Κάπου εδώ θα πεταχτεί ο Telamonas να μας πει πόσο εύκολα "μεταφέρει VHS κασέτες στο σκληρό και μάλιστα μέσα από Linux περιβάλλον":diablotin:)
 
Λοιπον,υστερα απο τη σημερινη 3ωρη εμπειρια μου με το Jericho,αναθεωρω επειγοντως...!!!!

Η λιστα προτιμησης μου πλεον εχει ως εξης:

1.Jericho (φανταστικο,ατμοσφαιρικοτατο,απιστευτο...!!!! )

2.Bioshock

3.Painklller Overdose

4.Crysis

Το ειχα αδικησει παρα πολυ το Jericho,οπως σωστα ειχα υποψιαστει,το παιχνιδι ειναι παραπανω απο φοβερο..!!!
 
Πίσω
Μπλουζα