Crysis [Official Thread]

μπααααα καθολου

και αυτα προφανως εχουν βγει εδω και 1,5 μηνα? η απο το καλοκαιρι?
 
Ξέρω οτι θα βγώ κάπως off-topic, αλλά θα το γράψω.

Με όλες αυτές τις παιχνιδάρες που έχουν βγει αυτή την εβδομάδα, δεν μπορείς να πεις οτι το pc gaming έχει πεθάνει...
 
[off topic]

Όχι δεν έχει πεθάνει. Ολοζώντανο είναι αρκεί να είσαι διατεθειμένος να δώσεις όσα θέλει το Crysis τώρα και το Far Cry 2 (σε λίγους μήνες) για να παίξουν (κόστος ενός μικρού αυτοκινήτου δηλαδή). Το γεγονός οτι τα benchmarks σε τρελά configuration "πάνε" το Crysis με 27FPS κατα μέσον όρο , είναι τουλάχιστον αποκαρδιωτικό. Τώρα βέβαια, αν δεν υπολογίζεις το κόστος, άλλο καπέλο ;)

[/off topic]
 
Για κάτσε ρε συ Τάκη, πόσο δηλαδή έχει μια 8600 και ένας διπύρηνος?

Όλο μαζί το PC να έχει άντε 500-600 ?. Ε μη μου πεις ότι είναι πολλά χρήματα για ένα PC τελευταίας γενιάς που θα παίζει Cutting Edge παιχνίδια για 2 χρόνια και θα παίρνει και αναβάθμηση (βλέπε PCI Express 16x και SLI που είναι σήμερα default στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Όσο θυμάμαι εδώ μέσα, ακούω μια γκρίνια για το πόσο ακριβά είναι τα PC για το gaming και ότι δεν έχουν παιχνίδια. Η πραγματικότητα βρίσκεται 2 κλικ μακριά στο Πλαίσο στο Eshop, στο Multirama Και σε άλλα μαγαζιά που έχουν φτάσει να δίνουν quad core με 8600, 2GB ram και μισό Tera δίσκο με 600-800?. Μιλάμε για υπολογιστική ισχύ που σίγουρα θα παίζει καλά παιχνίδια τουλάχιστον για 2-3 χρόνια ακόμα.

Εγώ έχω διπύρηνο 2 χρόνια από τότε που βγήκανε. Δεν πήρα ότι καλύτερο άλλα με 100? σήμερα παίρνω μια 8600 και παίζω μια χαρά το Crysis. Και επειδή η motherboard ήταν PCI express16 και δέχεται και SLI θα κρατήσει την αξία του τουλάχιστον άλλα 2 χρόνια συνολικά 4 (και βάλε).

Συγκεκριμένα για το Crysis μιλάμε για το high end παιχνίδι στα PCs. Δεν είναι όλα τα παιχνίδια Crysis στις απαιτήσεις τους. Αν θες να δεις τα πάντα στο full στο Crysis ναι θα πρέπει να έχεις 2 SLI κάρτες και ναι θα σου ανεβάσει το σίδερο κοντά στα 800. Αλλα αυτό δεν είναι η πλειοψηφία των παιχνιδιών και ούτε σε 1 χρόνο (αν δούμε 1 χρόνο πριν) θα έχουν όλα τα παιχνίδια τέτοιες απαιτήσεις. Μια χαρά θα παίζεις σε ανθρώπινες αναλύσεις όλα τα παιχνίδια. Μην ξεχνάμε και ότι οι κονσόλες δεν ανεβάζουν αναλύσεις οπότε....δεν υπάρχει και σύγκριση.

Συμπέρασμα. Το Crysis παίζει μια χαρά με 600 ευρώ PC και σταματήστε την γκρίνια και τη μουρμούρα. Οι αντιφρονούντες να γυρίσουν στις σαβουροκονσόλες των 640p (άντε 720) :)

Πλάκα κάνω με το τελευταίο μην αρχίσετε τη μουρμούρα οι γαλαζοαίματοι :)
 
Χμμμ...με PentiumD και 8600 Παιζεις το Crysis μια χαρα...χμμμμ

Kαι αν θυμηθω το TFT monitor που εχεις (20' τουλαχιστον 1680 * 1080 +++)...χμμμ * 2

Mηπως ειμαστε τα 2 ακρα του FUD? :D
 
Τι κάνει το Crysis στην 8600;

benchjpu6.png


Και να πάρουμε την καλύτερη των περιπτώσεων. Δίνεις ένα κάρο λεφτά να πάρεις την 8800GTX και παίζεις με 30FPS;;; Ε, ναι αξίζει τον κόπο :biglaugh:

( ... αυτό ηταν εύκολο πάντως. Ρίξε κάτι δυσκολότερο την άλλη φορα να ψάξω και λίγο ;) )
 
Εγώ πουθενά δεν είπα ότι θα πάρει κάποιος το PC για να παίζει στις αναλύσεις που δώσατε. Για την ακρίβεια έγραψα

Μια χαρά θα παίζεις σε ανθρώπινες αναλύσεις όλα τα παιχνίδια. Μην ξεχνάμε και ότι οι κονσόλες δεν ανεβάζουν αναλύσεις οπότε....δεν υπάρχει και σύγκριση.
Από αυτό βγάλατε συμπέρασμα ότι πρότεινα τις 1600χ1200 που μου δώσατε σαν μικρότερη ανάλυση? Έλεος δηλαδή.Οι υπόλοιπες που βάλατε ήταν ακόμα και 1920χ1440!!!!

Ε δε νομίζω να αγοράζουν όλοι 24άρια monitors και να παίζουν στα 1920 !!

Το δικό μου monitor Πάνο βγάζει μικρότερη ανάλυση και ναι παίζω μια χαρά όλα τα σύγχρονα παιχνίδια εκτός Crysis γιατί είμαι ακόμα με μια "ταπεινή" 7900 GT/512MB. Μη ξεχνάμε ότι αυτά τα benchmarks είναι με όλα στα Full και σκοπός είναι να δίξουν πόσο βαρύ είναι το συγκεκριμένο παιχνίδι. ΔΕΝ είναι αυτός ο κανόνας. Το Crysis είναι η εξαίρεση.

Δεκτός κάθε έλεγχος που λένε και στις αγγελίες για να μη λέμε και ότι μας κατέβει :)

Σημ. Βρήκες τον PentiumD ρε συ Πάνο. Μπράβο. Πας και φέρνεις το χείριστο σαν παράδειγμα. Λες και σήμερα θα πάει να αγοράσει κάποιος PentiumD. Ε μα είναι δυνατόν? Και για να μη μου λες ότι κάνω FUD, πάρε μια σύνθεση από τα multirama πιο ακριβή από αυτή που είπα πριν άλλα έχει 1 Tera δίσκους και Windows μέσα στην τιμή, οπότε ερχόμαστε ακόμα πιο χαμηλά από ότι είχα πει.


Τώρα αν ο quad Core 6600 με 8ΜΒ cache, τα 2 GB Ram, το 1 Terra δίσκοι και η 8600 με τα 512 δεν σου κρατήσει μερικά χρόνια ε τι να πω...
 
shock είπε:
Για κάτσε ρε συ Τάκη, πόσο δηλαδή έχει μια 8600 και ένας διπύρηνος?Όλο μαζί το PC να έχει άντε 500-600 ?. Ε μη μου πεις ότι είναι πολλά χρήματα για ένα PC τελευταίας γενιάς που θα παίζει Cutting Edge παιχνίδια για 2 χρόνια και θα παίρνει και αναβάθμηση (βλέπε PCI Express 16x και SLI που είναι σήμερα default στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Όσο θυμάμαι εδώ μέσα, ακούω μια γκρίνια για το πόσο ακριβά είναι τα PC για το gaming και ότι δεν έχουν παιχνίδια. Η πραγματικότητα βρίσκεται 2 κλικ μακριά στο Πλαίσο στο Eshop, στο Multirama Και σε άλλα μαγαζιά που έχουν φτάσει να δίνουν quad core με 8600, 2GB ram και μισό Tera δίσκο με 600-800?. Μιλάμε για υπολογιστική ισχύ που σίγουρα θα παίζει καλά παιχνίδια τουλάχιστον για 2-3 χρόνια ακόμα.

Εγώ έχω διπύρηνο 2 χρόνια από τότε που βγήκανε. Δεν πήρα ότι καλύτερο άλλα με 100? σήμερα παίρνω μια 8600 και παίζω μια χαρά το Crysis. Και επειδή η motherboard ήταν PCI express16 και δέχεται και SLI θα κρατήσει την αξία του τουλάχιστον άλλα 2 χρόνια συνολικά 4 (και βάλε).

Συγκεκριμένα για το Crysis μιλάμε για το high end παιχνίδι στα PCs. Δεν είναι όλα τα παιχνίδια Crysis στις απαιτήσεις τους. Αν θες να δεις τα πάντα στο full στο Crysis ναι θα πρέπει να έχεις 2 SLI κάρτες και ναι θα σου ανεβάσει το σίδερο κοντά στα 800. Αλλα αυτό δεν είναι η πλειοψηφία των παιχνιδιών και ούτε σε 1 χρόνο (αν δούμε 1 χρόνο πριν) θα έχουν όλα τα παιχνίδια τέτοιες απαιτήσεις. Μια χαρά θα παίζεις σε ανθρώπινες αναλύσεις όλα τα παιχνίδια. Μην ξεχνάμε και ότι οι κονσόλες δεν ανεβάζουν αναλύσεις οπότε....δεν υπάρχει και σύγκριση.

Συμπέρασμα. Το Crysis παίζει μια χαρά με 600 ευρώ PC και σταματήστε την γκρίνια και τη μουρμούρα. Οι αντιφρονούντες να γυρίσουν στις σαβουροκονσόλες των 640p (άντε 720) :)

Πλάκα κάνω με το τελευταίο μην αρχίσετε τη μουρμούρα οι γαλαζοαίματοι :)
:rofl: :rofl: :rofl:
 
Τα περι FUD ειναι οτι εσυ δηλωνεις οτι παιζεις Crysis μια χαρα.Οπότε θα μπορουσα να σκεφτω να χτυπαγα ενα συστηματακι σαν το δικο σου και στο τελος θα προσγειωνομουν στην πικρη πραγματικοτητα (μονοψηφια frames)

Το monitor σου τι NATIVE αναλυση εχει? 1600 κατι αν θυμαμαι καλα.Αυτη ειναι η αναλυση σου λοιπον.

Το SLI που δινεις ως εγγυηση επιδοσεων ετων,δινει ενα 15% το πολυ...

Σου εχω πει τι με απομακρυνε απο το PC gaming.Βαρεθηκα να κατεβαζω details ή να χωνω λεφτα.

Θελω να παιζω το παιχνιδι οπως το ειδε ο προγραμματιστης οχι σαν μονοχρωμα καραγκιοζακια...Εσυ προφανως το βλεπεις αλλιως..πασο ;)
 
Wally είπε:
Τα περι FUD ειναι οτι εσυ δηλωνεις οτι παιζεις Crysis μια χαρα.
Για την ακρίβεια έγραψα

Το δικό μου monitor Πάνο βγάζει μικρότερη ανάλυση και ναι παίζω μια χαρά όλα τα σύγχρονα παιχνίδια εκτός Crysis
Wally είπε:
Οπότε θα μπορουσα να σκεφτω να χτυπαγα ενα συστηματακι σαν το δικο σου και στο τελος θα προσγειωνομουν στην πικρη πραγματικοτητα (μονοψηφια frames)
Αν το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει 1000 πράγματα που αυτά θα τα δεις αν βάλεις τα πάντα στο FULL και θες να παίξεις στο 30αρι Apple Cinema Display ναι πολύ πιθανό να δεις μονοψήφια frames. Αλλα εγώ έγραψα παραπάνω ότι με ένα σύγχρονο PC κάτω των 1000 θα έχει μια αποδεκτή απόδοση και θα δεις κάτι πραγματικά όμορφο. ΟΚ μπορείς να φτιάξεις ένα PC με 2000? και να χώσεις υδροψύξεις, διπλές κάρτες ή και τις καινούριες quad SLI, Απλά θα δεις κάποια πράγματα σε τελές αναλύσεις (1900βάλε) και θα έχεις και τα AA4. Ε δε νομίζω ότι αξίζουν όλα αυτά όταν με ένα σημερινό ή περσινό PC και με αυτό εδώ παίζεις θεωρώ με αξιοπρέπεια.

Wally είπε:
Το monitor σου τι NATIVE αναλυση εχει? 1600 κατι αν θυμαμαι καλα.Αυτη ειναι η αναλυση σου λοιπον.
Ναι άλλα πάει στα 1050 και όχι στα 1200. Εσύ θα ξέρεις τι εστί αυτή η διαφορα. Κάποιοι κάνουν ολοκληρο ντόρο για το αν ένα παιχνίδι είναι 640 ή 720, Εδω μιλάμε για ακόμα μεγαλύτερες διαφορές. :diablotin:

Wally είπε:
Το SLI που δινεις ως εγγυηση επιδοσεων ετων,δινει ενα 15% το πολυ...
Whatever. Μάζευε και ας είναι και ρόγες, :)

Wally είπε:
Σου εχω πει τι με απομακρυνε απο το PC gaming.Βαρεθηκα να κατεβαζω details ή να χωνω λεφτα.

Θελω να παιζω το παιχνιδι οπως το ειδε ο προγραμματιστης οχι σαν μονοχρωμα καραγκιοζακια...Εσυ προφανως το βλεπεις αλλιως..πασο ;)
Δεν είναι console vs PC war εδώ. Απλά είδα κάτι που πιστεύω ότι δεν κολλάει και το είπα ακριβώς για να μην πάμε την κουβέντα στα άκρα. Όπως πχ με το να έχεις το παραπάνω σύστημα που είναι φθηνό άλλα κτήνος σε υπολογιστική ισχύ και να μας λες ότι θα βλέπεις μονόχρωμα καραγκιοζάκια :)

Τα PC games έχουν αυτό το χαρακτηριστικό. Επειδή δεν είναι φτιαγμένα για μια πλατφόρμα που έχει 4 χρόνια ζωής έχουν χαρακτηριστικά που μπορείς να αξιοποιήσεις όσο προχωράει η τεχνολογία. Μεγαλύτερες αναλύσεις, φίλτρα κ.α. Το όριο των παιχνιδιών είναι η βιβλιοθήκες DX / OpenGL (ανάλογα σε τι είναι φτιαγμένο), ενώ στις κονσόλες τα όρια των παιχνιδιών είναι τα ίδια τα μηχανήματα. Το RidgeRacer ας πουμε στο PSP σε 3 χρόνια θα είναι ακριβώς το ίδιο (στο PSP).

Το Crysis από την άλλη σε 3 χρόνια που θα έχουμε 9800 και βάλε στα PC μας θα δείχνει ακόμα καλύτερο όσο του επιτρέπει το DX10 που είναι γραμμένο.

Αν συνυπολογίσουμε τις εξελίξεις στους Drivers και στις παραπάνω βιβλιοθήκες τότε το αποτέλεσμα θα είναι ακόμα καλύτερο,

Τα 2 παιχνίδια είναι τυχαία
 
Και για να δικαιολογήσω κι εγώ το post μου περι 2000+ ευρώ , το benchmark που πόσταρα είναι σε configuration με pc το οποίο φέρει :

CPU : Intel Core 2 X-Treme QX6850 (s775/3.00GHz) Q : 920 Ευρώ

RAM : Ram 2GB Kit DDR3 (η φθηνότερη που βρήκα) : 389 Ευρώ

MOBO : Asus P5K3 Deluxe - 307 Ευρώ

 


Κοινώς, μια 1600άρα κι ακόμα δεν αρχίσαμε καλα καλα ;)

Αυτά , για να είμαι και ξεκάθαρος. Το point μου είναι οτι αυτο το - εκπληκτικό ομολογουμένως - game είναι δυσβάσταχτο ακόμα και για μηχανήματα άνω των 2500 Ευρώ - πόσο μάλλον για τα ταπεινά μηχανάκια μας ή ακόμα και αυτά των προσφορών με τις 8600 πάνω. Για να το δείς λοιπόν , σκάς φέτος ένα πακετάκι - και του χρόνου που θα μας κλείνει το μάτι το Fracture (που θα έχει και ground deformation!) θα θέλουμε άλλα τόσα.

Αυτά ήθελα να πώ τόση ώρα και το πήγαμε ολίγον αλλού ( αλλα τί θα ήταν το GRM χωρίς λίγο off topic άλλωστε :D )

Και για να μην τραβήξει στραβά το όλο θέμα, ΔΕΝ τίθεται θέμα Console vs PC εδώ ;)
 
Το δικό μου monitor Πάνο βγάζει μικρότερη ανάλυση και ναι παίζω μια χαρά όλα τα σύγχρονα παιχνίδια εκτός Crysis
Θεωρεις σκοπιμο να σου ποσταρω benchmarks και απο αλλα παιχνιδια πλην του Crysis?

To Crysis,μιας και μιλας για 1000 πραγματακια,εχει τρελες διαφορες μεταξυ medium-high και ultra.

Kαι δεν μιλησαμε για τρελες αναλυσεις.Μιλαμε για τις αναλυσεις των περισοτερων TFT monitors...Εκτος αν μπορεις να παιζεις σε αλλη εκτος απο την native και να αντεχεις τη θολουρα...

Οι ρωγες κοστιζουν καμια 200αρα τουλαχιστον :D

H αναφορα μου στις κονσολες ηταν ενδεικτικη οπως και η δικη σου προηγουμενως.

Επειδή δεν είναι φτιαγμένα για μια πλατφόρμα που έχει 4 χρόνια ζωής έχουν χαρακτηριστικά που μπορείς να αξιοποιήσεις όσο προχωράει η τεχνολογία
Αυτο λεγεται χρυσωμα χαπιου.Απλα δεν μπορω να περιμενω 4 χρονια για να παιξω ενα παιχνιδι...Να μου πεις τις εντυπωσεις σου απο το Crysis στα 37α μου γενεθλια λοιπον :rofl:
 
keeper7k είπε:
Και για να δικαιολογήσω κι εγώ το post μου περι 2000+ ευρώ , το benchmark που πόσταρα είναι σε configuration με pc το οποίο φέρει :
CPU : Intel Core 2 X-Treme QX6850 (s775/3.00GHz) Q : 920 Ευρώ

RAM : Ram 2GB Kit DDR3 (η φθηνότερη που βρήκα) : 389 Ευρώ

MOBO : Asus P5K3 Deluxe - 307 Ευρώ

 


Κοινώς, μια 1600άρα κι ακόμα δεν αρχίσαμε καλα καλα ;)
Agreed. Άλλα δε μπορώ να φανταστώ πόσα frames θα σου δώσει παραπάνω αυτό το motherboard ή η πανάκριβη μνήμη σε ένα παιχνίδι που το botleneck είναι η κάρτα γραφικών και το ότι το παίζεις με όλα full σε ΠΟΛΥ υψηλές αναλύσεις. Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ότι αυτό το παιχνίδι δεν φτιάχτηκε για να το παίζεις με όλα στο FULL σήμερα και τόσο ψηλά. Νομίζω ότι δε διαφωνούμε εδώ. Αλλά ΜΠΟΡΕΙΣ να το παίξεις αλλιώς η εταιρεία έχει τους χειρότερους managers αφού πήραν την απόφαση να φτιάξουν κάτι που δε θα μπορούν να πουλήσουν σήμερα.

keeper7k είπε:
Αυτά , για να είμαι και ξεκάθαρος. Το point μου είναι οτι αυτο το - εκπληκτικό ομολογουμένως - game είναι δυσβάσταχτο ακόμα και για μηχανήματα άνω των 2500 Ευρώ - πόσο μάλλον για τα ταπεινά μηχανάκια μας ή ακόμα και αυτά των προσφορών με τις 8600 πάνω. Για να το δείς λοιπόν , σκάς φέτος ένα πακετάκι - και του χρόνου που θα μας κλείνει το μάτι το Fracture (που θα έχει και ground deformation!) θα θέλουμε άλλα τόσα.
Εδώ διαφωνώ δεν χρειάζεται να σκάς κάθε χρόνο το χιλιάρικο. Με σωστές επιλογές ναι θα σκάς φράγκα άλλα όχι τόσα πολλά για να είσαι πάντα στο 75%. Το παραπάνω σύστημα ας πούμε γιατί να το αλλάξεις? Τι θα έχει απαξειωθεί? Μόνο η κάρτα γραφικών ίσως οπότε θα αλλάξεις μόνο αυτή (αν σε τρώει τόσο πολύ).

Επίσης δεν έχω καταλάβει κατά πόσο θες να είσαι στην αιχμή της τεχνολογίας για ένα παιχνίδι μόνο. Δε βλέπω λόγο γιατί πρέπει να κάνεις κάτι τέτοιο. Υπάρχουν και κάποιοι βέβαια που θα τα σκάσουν άλλα και πάλι δεν μιλάμε για το μέσο όρο των gamers.
 
Ε δε νομίζω να αγοράζουν όλοι 24άρια monitors και να παίζουν στα 1920 !!
Να πω την αμαρτία μου, οτιδήποτε πάνω από 17" (και 19"), με ζαλίζει μετά από λίγη ώρα. Γι' αυτό δεν αλλάζω το Viewsonic μου με τίποτα. :D (Και αναλύσεις 1280χ1024, για μένα είναι μιά χαρά :biglaugh:).
 
Wally είπε:
Θεωρεις σκοπιμο να σου ποσταρω benchmarks και απο αλλα παιχνιδια πλην του Crysis?
Εσύ το πας αλλού. Ας το αφήσουμε καλύτερα. Δεν κάνω console-pc wars.
Wally είπε:
To Crysis,μιας και μιλας για 1000 πραγματακια,εχει τρελες διαφορες μεταξυ medium-high και ultra.

Kαι δεν μιλησαμε για τρελες αναλυσεις.Μιλαμε για τις αναλυσεις των περισοτερων TFT monitors...Εκτος αν μπορεις να παιζεις σε αλλη εκτος απο την native και να αντεχεις τη θολουρα...
Πάνο οι αναλύσεις που έδωσες είναι οι αναλύσεις των περισσότερων TFT monitors? Πόσοι πιστεύεις ότι παίζουν με χαμηλότερη ανάλυση τα 1680χ1200?

Wally είπε:
Οι ρωγες κοστιζουν καμια 200αρα τουλαχιστον :D
?

Wally είπε:
Αυτο λεγεται χρυσωμα χαπιου.Απλα δεν μπορω να περιμενω 4 χρονια για να παιξω ενα παιχνιδι...Να μου πεις τις εντυπωσεις σου απο το Crysis στα 37α μου γενεθλια λοιπον :rofl:
Μα δεν είπα ότι πρέπει κάποιος να περιμένει 4 χρόνια για να παίξει ένα παιχνίδι. Αυτό δεν έχει γίνει ποτέ στην ιστορία ως τώρα, πως μπορώ να ισχυριστώ κάτι τέτοιο. Είπα πολύ απλά ότι από τη στιγμή που το hardware αλλάζει και βελτιώνεται το μόνο που σε κρατάει πίσω είναι η υλοποίηση του DX και των drivers. Αν βγάλω το stalker από το ράφι και το βάλω στο σημερινό μου PC πραφανώς θα δω καλύτερα γραφικά και δεν έιναι κακό αυτό. Τότε παραπονιόμασταν βέβαια για το γρασίδι που σκότωνε τις κάρες γραφικών! Έτσι και το Crysisl Αν το αγοράσει σήμερα κάποιος θα παίξει ένα παιχνίδι που σίγουρα θα είναι συναρπαστικό. Του χρόνου το ίδιο παιχνίδι θα είναι ακόμα καλύτερο.

Σε τι διαφωνούμε δεν κατάλαβα. Θα ήθελες το falcon 4 όταν βγήκε να ήταν στο μέσο όρο χωρίς δυνατότητες εξέλιξης? Ξέρεις πόσοι σήμερα παίζουν Falcon 4? Αν οι προγραμματιστές λέγανε "έλα μωρέ τι να το κάνουν το ΑΑ αφού το PC τους δεν το αντέχει (τότε) " σήμερα θα βλέπαμε πριόνια.

Θεωρώ ότι όλα τα παιχνίδια σήμερα κάπως έτσι γράφονται και αυτό λόγω DX. Δες το FSX π.χ
 
Εσύ το πας αλλού. Ας το αφήσουμε καλύτερα. Δεν κάνω console-pc wars.
Δεν μπορω να βρω απο που το συμπερανες!!Εσυ το εθιξες πρωτος.Μαλλον αγαρμπη κινηση για bail out :D

Πάνο οι αναλύσεις που έδωσες είναι οι αναλύσεις των περισσότερων TFT monitors? Πόσοι πιστεύεις ότι παίζουν με χαμηλότερη ανάλυση τα 1680χ1200?
Δεν ξερω...19' δεν ειναι το "μεσο μεγεθος"?

Εσυ μιλησες για ρωγες και για παλιο καλο κρασι (3 ετων :biglaugh:)

Μα δεν είπα ότι πρέπει κάποιος να περιμένει 4 χρόνια για να παίξει ένα παιχνίδι.
Συ ειπας

Το Crysis από την άλλη σε 3 χρόνια που θα έχουμε 9800 και βάλε στα PC μας θα δείχνει ακόμα καλύτερο...
Θα σε προμηθευσω με φελους και βαρελι Jack daniels :rofl:

ΕDIT:Μπραβο ρε Αντωνη.Ειχαμε μερες να ανοιξουμε κανα μικρο φλειμακι :D

Τωρα που "επεστρεψες" στην ενεργο ,κοιτα να μεινεις στο GRM.

Μπορει να σε πειραζουμε...αλλα σε "παμε" :headbangdude:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάνω που πήγα να πω οτι το thread, βρίσκεται σε ΚΡΙΣΗ!!! :D :D:D
 
ελα ελα,review απο IGN

για τους τεμπεληδες...

IGN Review
Closing Comments

Overall, Crysis is definitely another win for Crytek and another one of those games that's more than the sum of its parts. They’ve created some amazing technology that’s scalable enough that many gamers will be able to play it on some setting, even if it isn’t the best, and have a good amount of fun. Those that have computers to run the game at DX9 on high will find that the amazing visuals definitely enhance the amount of immersion and enjoyment Crysis can provide. This is some fast, well designed gameplay with enough options to allow players to use their own style of attack with satisfying suit abilities and weapons. Crytek has upped their attention to detail in presentation and dropped the worst parts of Far Cry’s story. The multiplayer, while probably not enough to draw players away from their favorites, is also worth the time. While the Halo 2 type of ending for the single player left a bad taste in my mouth, it wasn’t enough to deter me from heartily recommending action fans pick this one up.

9.0 Presentation

The story works and cutscenes aren't campy though the ending hurts us. Being able to tweak graphics settings in game is great. Easy menu system. Needs option for Korean chatter in all difficulties.

10 Graphics

The best looking game even in DX9 at merely high settings. So good they elevate the rest of the game. If you've got two 8800s running very high settings at 1920x1200 you're in for a treat.

9.0 Sound

Weapons sounds are very satisfying. Voice work is good. The suit sounds are small, but perfect. English speaking Koreans can dampen the immersion.

9.0 Gameplay

Well paced with good freedom in the action and level design while still offering a direciton.

9.0 Lasting Appeal

A single player that will have you coming back for a second go and multiplayer that offers plenty of punch if you're willing to learn.

9.4 Outstanding OVERALL

(out of 10 / not an average)
 
Wally είπε:
ΕDIT:Μπραβο ρε Αντωνη.Ειχαμε μερες να ανοιξουμε κανα μικρο φλειμακι :D
Aυτά διαβάζει ο Pooky σε άλλο thread και πιστεύει ότι κάνουμε flame. Αφού και εσύ το πιστεύεις τότε έχει μάλλον θα έχει δίκιο.

Δεν είχα σκοπό για flame, δεν βλέπω κάποιο flame εδώ, σταματάω πριν γίνει flame :nervous:
 
Πίσω
Μπλουζα