Ghouls n Ghosts: Τερματισμός με ένα credit by metalcandyman

To παιχνιδι που αναφερεις ειναι το AM2R (Another Metroid 2 Remake) το οποιο οντως κυκλοφορησε και ειναι και εξαιρετικο και ευτυχως υπαρχει ακομα σε μερικα μερη για κατεβασμα.Οπως ειναι λογικο ομως η ΝINTENDO δεν υπηρχε περιπτωση να το αφησει οχι μονο γιατι ειναι περιουσια της αλλα κυριως γιατι ετοιμαζε αυτη επισημο Remake του δευτερου Μetroid το οποιο και κυκλοφορησε στο 3DS και ειναι και παιχνιδαρα (Metroid:Samus Returns).
 
Τρέχει ψηφοφορία ποιο είναι καλύτερο,

Ghosts 'n goblins η Ghouls 'n ghosts; Δύσκολο ερώτημα

 
Αυτό που χρειάζεται είναι ένα option (ας το πούμε έτσι) που να ενεργοποιεί όλα τα άλλα options δεξιά και αριστερά που μειώνουν το input lag. Η έστω να τα βάλουν όλα σε ένα menu να τα βρίσκουμε γρήγορα. Παρόλα αυτά είναι και πάλι θέμα cores. Οτι και να κάνεις, το N64 και το Mednafen Saturn θα έχουν υπερβολικό lag μέχρι οι ίδιοι οι emulators/cores να διορθωθούν.
 
Εγώ Goblins θα έλεγα μόνο και μόνο λόγω μουσικής. Από τα πιο sinister 8bit tunes που έχω ακούσει (οχι τόσο η πρώτη πίστα όσο οι άλλες). Σαν gameplay βέβαια το sequel είναι πιο βατό.
 
Aπιστευτος οπως παντα. Eνας και μοναδικος - metalcandyman - :thumbup::thumbup::thumbup:

Και πριν 3 μερες ειχα βαλει να ακουσω παλι το μαματο βιντεακι.

Δεν χορταινεις να ακους αυτη την μουσικη.

 
Επανέρχομαι γιατί πραγματικά θα φάω τα ρούχα μου, θα πηδηχτώ από το παράθυρο. Κλέφτες παραλίγο να γίνουμε για να ταίζουμε 50άρικα αυτόν τον Γιαπωνέζικο σατανά και βλέπω τώρα no death. Απίστευτο και φανταστικό. Πέρα από την πλάκα, είναι για μένα ένα από τα ωραιότερα side scrolling coin-op που εμφανίστηκαν ποτέ στις αίθουσες ηλεκτρονικών παιχνιδιών. Με εντυπωσιάζει ακόμα και σήμερα.
 
Πραγματικα το Ghouls 'n Ghosts ειναι παιχνιδαρα τι να λεμε τωρα.Οταν το ειχαν φερει πρωτη φορα στην μοναδικη καφετερια του χωριου τοτε το μακρινο 1990 ειχα μεινει με ανοιχτο το στομα και ξεκινησα να παιζω μανιωδως μιας και ηδη ειχα εμπειρια στο παιχνιδι αφου ειχαμε ηδη το Ghosts 'n Goblins στην συγκεκριμενη καφετερια.Απλα ηταν τα χρωματα,τα γραφικα η χρυση πανοπλια και η δυναμεις της που τοτε στα ματια μου φαινοταν απιστευτα και για να κανω ενα μικρο spoiler το επομενο βιντεο που θα ανεβασω στο καναλι και θα μπει σε αυτο το θεμα ειναι No Death longplay του Ghouls 'n Ghosts για την Pc Engine εκδοση το οποιο ειναι εκπληκτικο port;)
 
Πίσω
Μπλουζα