New GP2X F-200

Μπα......

Τη Δευτέρα παραγγέλνω PSP (το παλιό με V1.50) οπότε δεν με βλέπω σύντομα για GP2X....

Ανέφερα πουθενά ότι το PS3 είναι μια από τις ποιοτικότερες συσκευές που έχουν πέσει στα χέρια μου; Αν το PSP έχει κατά το ήμισι την ποιότητά του PS3, τότε με βλέπω Sony fanboy λίαν συντόμως..........
 
pooky είπε:
Ανέφερα πουθενά ότι το PS3 είναι μια από τις ποιοτικότερες συσκευές που έχουν πέσει στα χέρια μου; Αν το PSP έχει κατά το ήμισι την ποιότητά του PS3, τότε με βλέπω Sony fanboy λίαν συντόμως..........
Αγαπητέ κύριε pooky, βρίσκομαι στην δυσάρεστον θέσιν να πρέπει να σας παραδώσω το εξής τελεσίγραφο:

Αν συνεχίσετε να μιλάτε για την !@$$ony και τα μηχανάκια του διαβόλου έτσι, θα πρέπει να διακόψουμε τας διπλωματικάς μας σχέσεις. :D

Άκου $ony fanboy... :animrolleyes:
 
E, καλά καλά ανακαλώ και αυτομαστιγώνομαι προς ένδειξην μετανοίας.

Πάντως για PS3 που δεν μου κόστισε τίποτις δεν με πολυχάλασε!!!!!!

Ο συνάδελφος πάντως επέμενε να πάρει τον υπολογιστή μου μόλις ήρθε από το σπίτι και είδε τις μόντες στα υποσυστήματα ψύξης που είχα εγκαταστήσει για απροβλημάτιστη 24/7 λειτουργία. Το PS3 που είχε δεν του είχε κοστίσει και πολλά λόγω του οτι συγκενικό του πρόσωπο εργάζεται στη SONY, οπότε το deal έκλεισε και όλοι καλά και ευτυχισμένοι.

Φίλτατε Γιατρέ ξέρεις πολύ καλά πόσο κυνηγάω τα καλά deals και ότι ΔΕΝ διαθέτω και πολλά χρήματα για ΝΕΕΣ κονσόλες!

Άντε να ανοίξει και ο Vag το μαγαζί του........
 
Ανέφερα πουθενά ότι το PS3 είναι μια από τις ποιοτικότερες συσκευές που έχουν πέσει στα χέρια μου; Αν το PSP έχει κατά το ήμισι την ποιότητά του PS3, τότε με βλέπω Sony fanboy λίαν συντόμως..........
Θα το λατρέψεις. Το πήρα πριν τις διακοπές και το ευχαριστήθηκα. :D Το μόνο κακό με το PS3, είναι ότι δεν έχει το Mass Effect :biglaugh:.
 
Next stop: PSP, new, v1.50 + 2 Giga card.
 
Με το 3.40 μπορείς να τρέξεις προγράμματα (aka games, emulators) από την κάρτα μνήμης;
 
Βάλε την 3.52 Μ33 να ξεμπερδεύεις..
 
Το σκίσαμε κι αυτό το thread.

Πάντως να πω κάτι; Η νέα GP2X μου θυμίζει ένα μπαστάρδεμα ανάμεσα σε DS και PSP. Μια οθόνη touch screen μόνο.

Επίσης να προσθέσω πώς η κονσόλα είναι υπερβολικά ακριβή για αυτά που προσφέρει, ΕΙΔΙΚΑ για την ποιότητα κατασκευής της. Είχα την "τύχη" να πιάσω στα χέρια μου την GP2X (παρών μοντέλο) και δεν μου άρεσε καθόλου.

Σε σχέση με την DS η ποιότητα κατασκευής της είναι απαράδεκτη. Φτηνό πλαστικό που θυμίζει παιχνίδι από την Κίνα χαμηλής ποιότητος, οθόνη με μικρό contrast και υψηλό response time, και γενικά μια αίσθηση φτήνιας και υποδεέστερης κατασκευής.

Αν κόστιζε 100 ευρώ ΚΟΜΠΛΕ θα δικαιολογούσα την αγορά της. Τώρα, ΟΧΙ.

Βουρ για PSP........
 
Ελα ρε...

Ενδιαφερον το νεο gp2x.

Το προηγουμενο με εχει καλυψει πληρως.Αν δεν το ειχα,θα χτυπαγα το νεο
 
Shadowdancer2501 είπε:
Ελα ρε...Ενδιαφερον το νεο gp2x.

Το προηγουμενο με εχει καλυψει πληρως.Αν δεν το ειχα,θα χτυπαγα το νεο
Kαι εμένα το ίδιο, με έχει καλύψει πλήρως. Το D pad ίσως να είναι καλό αλλά το touch screen γι'αυτό που το θέλω (emulators) μου είναι αδιάφορο.

Αν δεν είχα ήδη θα το έπαιρνα σίγουρα.

Καλή η πολύ καλή ποιότητα κατασκευής pooky μου αλλά το ζουμί είναι τι τελικά μπορεί να κάνει μια κονσόλα και γιατι τη θέλεις.

Αυτή τη στιγμή αν θέλεις multimedia κονσόλα, emulation και homebrew, η gp2x είναι μονόδρομος.

H DS έχει καλή ποιότητα κατασκευής αλλά είναι πρακτικά ανάπηρη σε οτιδήποτε άλλο εκτός των παιχνιδιών της.

Η PSP επίσης παρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, μπορεί να κάνει πολλά πράγματα σε επίπεδο emulation αλλά κακά τα ψέματα, gp2x στο emulation δεν είναι.

Το ζήτημα όπως είπα πρίν είναι τι θέλεις....

Εμένα προσωπικά δεν θα με πειράζει να μην έχει την ποιότητα κατασκευής του PSP, (άλλωστε η GPH δεν είναι Sony) αρκεί αυτό για το οποίο τη θέλω να το κάνει σωστά και καλά και χωρίς κλειδώματα-ξεκλειδώματα, firmware 1.5 και ιστορίες γι'αγρίους.

Α.. και το υψηλό response time ρε Pooky που το είδες? Εγώ παίζω τα πιο γρήγορα και παλαβά shootem ups και δεν έχω δεί το παραμικρό shadowing στην οθόνη.
 
Συμφωνούμε gt.

Εμένα πρωτίστως με ενδιαφέρουν τα native παιχνίδια του PSP και όχι οι emulators.

Αν δεν έχω το arcade joystick μου πιά emulators ΔΕΝ μπορώ να πάιξω και κακά τα ψέματα μόνο σε μεγάλη οθόνη τους φχαριστιέμαι.

Περιμένω να πάει 30 του μηνός να παραγγείλω το PSP.
 
Την μεγάλη διαφορά δεν την είπατε. Καλά όλα αυτά, αλλα το GP2X είναι πλέον η μόνη φορητή στην οποία μπορεί να παίξει κανείς Monkey Island αξιοπρεπώς (λόγω touch screen) ...

Το γεγονός αυτό είναι λόγος αγοράς απο μόνο του ;)
 
pooky είπε:
Αν δεν έχω το arcade joystick μου πιά emulators ΔΕΝ μπορώ να πάιξω και κακά τα ψέματα μόνο σε μεγάλη οθόνη τους φχαριστιέμαι.
Και ποιός σου είπε ότι δεν μπορείς να έχεις ΚΑΙ το arcade stick σου (αρκεί να είναι USB) ΚΑΙ τη μεγάλη σου οθόνη (TV) παίζοντας emulators με το GP2X?

Λέγεται Cradle και συνδέεις μέσω αυτού στο GP2X, USB συσκευές (σκληρούς δίσκους, joysticks, πληκτρολόγιο, mouse κλπ άρα και arcade joystick)

 
keeper7k είπε:
Την μεγάλη διαφορά δεν την είπατε. Καλά όλα αυτά, αλλα το GP2X είναι πλέον η μόνη φορητή στην οποία μπορεί να παίξει κανείς Monkey Island αξιοπρεπώς (λόγω touch screen) ...

Το γεγονός αυτό είναι λόγος αγοράς απο μόνο του
Όχι απαραίτητα... ;)





 
Σωστός αδερφέ, αλλα μας πήγες στα 500 ευρώ :tease: :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα