Currently playing…

Όχι εσύ....Το Ikaruga είναι.. Θέλει και μακρόστενες οθόνες σαν δε ντρέπεται!!
 
με αυτα και με αυτα....ξαναρχισα το RadiantSilvergun ως intro, ωστε στη συνεχεια να ξαναλιωσω με το Ikaruga...
 
“Journey to the Center of the Earth”, μαζί με την Ms Omenforever.
 
Omenforever είπε:
“Journey to the Center of the Earth”, μαζί με την Ms Omenforever.
Ο Τσουρινάκης είχε γράψει καλά λόγια γι'αυτό. Λέει τίποτα τελικά? (Κάνε ενα mini review κι εσύ ... μπορείς :thumbup: )
 
keeper7k είπε:
Ο Τσουρινάκης είχε γράψει καλά λόγια γι'αυτό. Λέει τίποτα τελικά? (Κάνε ενα mini review κι εσύ ... μπορείς :thumbup: )
Λοιπόν…

Δεν έχω δει/Δεν θυμάμαι το review του Τσούριν. Πριν το ξεκινήσω, η μόνη γνώμη που είχα για το παιχνίδι ήταν αυτή του Gamespot, που το θάβει κανονικά… Εγώ όμως είχα ανάγκη από ένα adventure κι έτσι προχώρησα ακάθεκτος. :)

Προσωπικά, στο λίγο που έχω προχωρήσει έχω σχηματίσει θετική εντύπωση. Μένει να δω αν οι δυσοίωνες φωνές για bugs και σχεδιαστικές ελλείψεις θα βγουν αληθινές.

Επιφυλάσσομαι για mini-review σε περίπτωση που το παιχνίδι το αξίζει.
 
Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να αλλάξουμε λίγο το θέμα της συζήτησης μας

- γιατι θέλω πραγματικά να διαβάσω τις γνώμες σας - και απο Currently playing να το κάνουμε "Τι πιστεύετε ότι χάσατε με το να παίζεται τόσα χρόνια Video Games;" Γιατί με το να παίζεις παιχνίδια όπως και να το κάνουμε δεν αναπτύσσεσαι, ούτε σαν προσωπικότητα, ούτε σαν άνθρωπος, ούτε σε γνώσεις, ούτε σε τίποτα...

Θέλω την άποψη σας...
 
Φιλε Aabron δεν νομιζω κανεις απο εδω περα φυτοζωουσε παιζοντας παιχνιδια. :)

Αλλωστε οτι υπαρχουν τοσοι arcade ειδημονες παει να πει οτι μαλλον στα μπιλιαρδα παρα στο monitor τη περναγαμε την ωρα μας :D

Προσωπικα ποτε δεν ειδα τα video games ως παρασιτικη συνηθεια...

Παντως δεν ειναι ασχημο θεμα για νεο thread!! ;)
 
Aarbron είπε:
Γιατί με το να παίζεις παιχνίδια όπως και να το κάνουμε δεν αναπτύσσεσαι, ούτε σαν προσωπικότητα, ούτε σαν άνθρωπος, ούτε σε γνώσεις, ούτε σε τίποτα...
Φίλτατε Aarbron, διαφωνώ ριζικά, κάθετα(οριζόντια και διαγώνια) με το παραπάνω. Σε παροτρύνω να ανοίξεις ένα ξεχωριστό thread για να τα πούμε αναλυτικότερα εκεί.
 
Θα το ήθελα πραγματικά και εγώ αλλά πως ανοίγεις καινούργιο thread?

Απο αύριο μάλλον δεν θα έχω internet γιατί έκανα αίτηση διακοπής σύνδεσης, διότι θέλω να αλλάξω ISP και ταχύτητα.

Οπότε θα τα ξαναπούμε όταν γίνουν όλες οι απαραίτητες αλλαγές...

See ya!
 
Μυν εκτός θέματος...

AArbron φίλε μου εκείνα τα χρόνια τα παιχνίδια ήταν αθώα και μπορώ να πω άκρως διασκεδαστικά.. δεν μας έκαναν κακό. Τώρα ίσως τα καινούρια παιχνίδια να δημιουργούν κάποια προβλήματα στα μικρά παιδιά κυρίως λόγο πολύ βίας του περιεχομένου αλλά αυτό δυστυχώς δεν μπορώ να το πω 100% γιατί δεν είμαι ιδικός…Να πω για εμένα τουλάχιστον πως δεν στερήθηκα τίποτα την δεκαετία του 80..Και έπαιξα στις γειτονιές και έτρεξα και ερωτεύθηκα αθώα και και και…….Τα παιχνίδια και τα Computers τα θεωρώ ένα πολύ ευλογημένο κομμάτι της ζωής μου πρώτον γιατί είχα την ασφάλεια του σπιτιού και ότι τα ενδιαφέροντα μου ήταν λίγο πολύ γύρω από αυτό.. Ούτε αλήτευσα ούτε πήγα στα γήπεδα με σκοπό να κάψω Να χτυπήσω(Δεν πήγα καθόλου)ούτε έπαιζα προπό….Αντιθέτως τα κομπούτερ ποτέ δεν με εμπόδισαν να ασχοληθώ με κάτι άλλο όπως μοντελισμός μουσική!! Στην κοινωνία που ζούμε δυστυχώς δεν έχεις πολλές επιλογές γιατί η ίδια η κοινωνία είναι άδεια και φτωχή και θυμάμαι τα λόγια των μεγάλων τότε…Τι κάθεσαι στο χαζοκούτι βγες να γκομενιάσεις να γλεντήσεις…σαν να έλεγαν βγες να αλητεύεις να κάνεις καταχρίσεις…Ευτυχώς δεν τους άκουσα και κέρδισα πολλά ..
 
Need for speed - Underground.

Τα τούμπανα που οδηγείς είναι καρα πορωτικά.

Λοιπόν, να κάνουμε κάτι άλλο;

Τι κερδίσατε τόσα χρόνια μπροστά στο χαζοκούτι; Απαντήστε σε αυτό. Προσωπικά δεν έχασα τίποτε με το να πορώνομαι με games, είναι μια εκπληκτική διασκέδαση και τίποτε άλλο. Δεν σας αρέσει μην παιζετε.

Προσωπικά για μένα είναι ή 0 ή 1.

Δεν σας αρέσει η ζωή σας; Αλλάξτε τη.

Δεν σας αρέσει η δουλειά σας; Αλλάξτε τη.

Δεν σας αρέσει η κατάσταση που βρίσκεστε; Ξεφύγετε.

Δεν σας αρέσει το αφεντικό σας; Στείλτε τον αδιάβαστο.

Στο χέρι μας είναι όλα, και αυτό σας το λέει κάποιος που πλησιάζει τα 38 και πάιζει ακόμα με αυτοκινητάκια και γουστάρει.

Τα πράγματα είναι ΠΟΛΥ απλά φιλάρες, με τα πως, τα τι, τα μου είπε, τα σκέφτηκα, τα είδα, τα φιλοσόφησα, τα έκαψα, τα μέτρησα, τα συζήτησα και τα λοιπά και τα λοιπά δεν βγαίνει τίποτε. Πάρτε ένα τούμπανο και driftάρετε στο δρόμο, κάντε ότι λέει η καρδιά σας και αφήστε τα πως τα γιατί τα αν τα σέα και τα μέα για άλλους.

STALKER HQ out.
 
Τι...!!!!άσε βρε τα εγγλέζικα μίλα.....τι το STALKER??????????
 
Zelda - Twilight Princess Jap NGC

Μπορει να μην εχω καταλαβει γρι απο το story αλλα το παιχνιδι ειναι πολυ μπροστα απο το ocarina of time... Link Rulez !!!

update051705zeldalf2.jpg
 
ησουν ο πρωτος μου υποπτος... :D
 
είναι γλυκός ο πειρασμός αλλά ξέρω ότι αν αγγίξω wii η zelda θα το παρατήσω το skies of arcandia... το οποίο τελικά είναι υπερτιμημένο rpg...
 
αλλος ενας που παει να με πνιξει...ρε σκοπο το βαλατε να με πεθανετε? :D
 
xalia: Βγάλε το Zelda από το μυαλό σου λίγο και *ίσως* εκτιμήσεις και κάποιο άλλο RPG ;)
 
προσπαθώ να το βγάλω αλλά το skies of arcandia όλο το zelda μου θυμίζει!!!
 
Marvel Ultimate Alliance στο Xbox 360. Αν και οι διάλογοι είναι λίγο αφελείς, οι Super Heroes always rule. ...
 
Πίσω
Μπλουζα