Η καλύτερη handheld κονσόλα για emus

για να μην έχετε καμια αμφιβολία ότι έχω σφαιρική άποψη..

Το DS εινε flasharismo..

και (οι δακτυλιές είναι τις κόρης μου ,,)

2000507922088938433_rs.jpg


The Best.. ? =
2000550267884605487_rs.jpg
 
Anemos είπε:
για να μην έχετε καμια αμφιβολία ότι έχω σφαιρική άποψη..Το DS εινε flasharismo..

και (οι δακτυλιές είναι τις κόρης μου ,,)
Ναι σιγα μην σε κατηγορησουμε για μη σφαιρικη ενημερωση ,το greek retro (θελω να πιστευω) ειναι υπερανω τετοιων αντιληψεων.

Ευχαριστουμε για τα ποστ που μας ενημερωνουν για τις δυνατοτητες του PSP και να χαιρεσαι την κορουλα σου. :thumbup:
 
GP2X rulezzzz!!!!!!

Ρε σεις τι hacked firmwares και άλλα αλοπρόσαλα; Εγώ περιμένω μέχρι την επόμενη εβδομάδα να έρθει από Software Center αλλοιώς DISCOAZUL μέσω αντικαταβολής.

Ούτε πιστωτικές, ούτε χρεωστικές, και αν έρθει ήρθε, αν δεν έρθει δεν χάσαμε cent!!!!!!

Τό'χω ανάγκη πολύ....... ΤΟ ΘΕΛΩ!!!!!!!!!!!!!
 
Άσε τους κακόμοιρους βρε Pooky να νομίζουν όοοτι θέλουν και να παιδεύονται με firmwares και άλλες παρωδίες :D . Όταν στο εμόμενο meeting τους τα τρίψουμε στη μούρη (τα GP2X μας....) θα καταλάβουν τι θα πει emulation (CPS2).

Εμείς χεσ...αμε το πάρουν δεν το πάρουν, αυτοί χάνουν :D :D:D

Στο κάτω κάτω περισσότερο όλων, βαραίνει η γνώμη του maxouli που τα έχει και τα δύο, και το παιδί είπε και ελάλησε.

Τώρα το τί λένε κάποιοι Sonyκάδες... είναι πράσινα (όχι πράσσειν) άλογα και ψιλές ελιές όπως έλεγε και ο Χάρρυ Κλύνν.

maxouli είπε:
Εχω το GP2X περίπου 6 μήνες, και έχοντας PSP και DS lite (όλα μαύρα στο χρώμα) έχω βγάλει το συμπέρασμα οτι το GP2X είναι το καλύτερο για mame. Παίζει 1100+ roms (shinobi, toki, goldenaxe, metalslug, bionic commando, EXERION, Street fighter II hyper fighting, tehkan) που μάλλον το PSP θα αργήσει να κάνει. Οσο αφορά τα MEGADRIVE κλπ οτι κάνει το ένα κάνει και το άλλο. Σε ένα μαγαζί στην Μπόταση 8 είχα δεί μια αφίσσα που έλεγε οτι πουλάει το GP2X 150 ευρώ. Δεν ρώτησα λεπτομέρειες γιατί εγώ το πλήρωσα 180 από το επίσημο site.
ΚΑΡΑΜΟΥΑΧΑΧΑΑΑΑΑ
 
Είπα και ελάλησα :thumbup:

Για παιχνίδια που απαιτούν οθόνη αφής η καλύτερη κονσόλα είναι το DS.

Για παιχνίδια με super γραφικά, ήχο, παντιλίκια, 3d κλπ είναι το PSP.

Για mame, Mega Drive, Master System, Game Gear, Game Boy & color, Game Boy Advance, Super Nintendo, NES, Amstrad, Amiga, Commodore 64, Spectrum, Atari (ολα), NeoGeo, PSX τι να λέμε.

Στο συγκεκριμένο θέμα μιλάμε για εξομοιωτές.

Ούτε για tv-out ούτε για open source ουτε για DIVX χωρίς καμία μετατροπή που απαιτεί κανά μισάωρο ούτε για υπότιτλους (σε πρώτη φάση μόνο greeklish) ούτε Cradle και άλλες αηδίες.
 
Ετσι σας θελω - μαχητικους :D

Burn Σονυ & Μ$ :thumbup:

(κανας M$ Developer εδω γυρω ?)

:diablotin:
 
Ναι αλλά πρέπει να παραδεχτείς όμως ότι το tv-out κααααάτι έχει να κάνει με το emulation.... το να παίζεις κάτι στην tv το κάνει πιο ρεαλιστικό με το κανονικό είτε κονσόλα είναι αυτό είτε arcade, είτε spectrum....

Άρα κάλλιστα θεωρείται to εξαιρετικής ποιότητας σήματος tvout, ατού της GP2X ΣΤΟ emulation. :)
 
Δεν το παραδέχομαι. :tease:
 
Θα το παραδεχτείς :eviltongue:
 
Ρε σεις ήρεμα, ελπίζω οι φράσεις και οι φάσεις που ανταλάσσετε να είναι στα πλαίσια ενός γενικότερου χαβαλε, μην αρπάζεστε.

Όσο για την GP με ενδιαφέρει ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ το 8-bit emulation, σε κονσόλες και home micros. Εκεί δεν πιστεύω να έχει κανένα πρόβλημα η GP.

Αdded bonus θεωρώ το Megadrive emulation, ΜΑΜΕ, SNES και Amiga. Φυσικά καίγομαι για tv out καλής ποιότητας!!!!!!!
 
e tote mh to psaxneis pooky katholou, to gp2x einai auto pou theleis!
 
Μα η διαφορά μου με τον φίλο gtsamour είναι οτι αυτός υποστηρίζει οτι η καλύτερη κονσόλα είναι η GP2X ενώ εγώ πιστεύω οτι είναι η GP2X:biglaugh: . Εχω ρίξει πολύ γέλιο από την συνομιλία.

Οσο αφορά το 8-bit emulation νομίζω οτι με την GP2X θα είσαι 1500% ευχαριστημένος. Στον Amstrad emu πχ. γίνεται η εξής μαγκιά. Η οθόνη του gp απεικονίζει μόνο την ωφέλιμη οθόνη χωρίς το ενοχλητικό border. Και μη μου πείτε οτι σε μερικά παιχνίδια δεν υπάρχει border γιατί είναι μετρημένα στα δάχτυλα. Τα μόνα παιχνίδια που δεν μπορείς να παίξεις είναι αυτά που δεν έχουν την επιλογή redefinate keys και αυτά που δεν τα χειρίζεσαι από τις προεγκατεστημένες ρυθμίσεις. Ενα 10% δηλαδή. Με τους άλλους home micros δεν ασχολούμαι γιατί είχα Amstrad :shocked:
 
Με τους άλλους home micros δεν ασχολούμαι γιατί είχα Amstrad
εφαγες πακετο! :biglaugh:

O φιλος gtsamour θα φαει χωσιμο συντομα για να μου τοποθετησει μια μεμβρανη σε ενα spectrum-ακο οποτε θα κανω test το GP2X του ;)
 
LoL :D :D ε όχι!!! Εγώ έχω τεκμήρια και ο maxoulis δεν τα δέχεται.... :D

Για λαστιχάτο μιλάς Wally? Ωωωωωχ, την π@υ....αμε. Βασικά το πακέτο είναι να ξεκολλησει το face plate. To βράδυ πριν έρθεις πρέπει να έχεις βάλει το επάνω μέρος του speccy σε μια λεκάνη ζεστό νερό όλο το βράδυ.

Αν μιλάς για plus είναι εύκολο.

maxouli ποιόν gba emulator χρησιμοποιείς σαν καλύτερο στο gp2x?
 
To βράδυ πριν έρθεις πρέπει να έχεις βάλει το επάνω μέρος του speccy σε μια λεκάνη ζεστό νερό όλο το βράδυ.
:animeek: :animeek:

α ρε το Θειο,σε τι μπελαδες μας εβαλε...
 
Εμένα ΔΕΝ με ενδιαφέρει καθόλου ο Amstrad, αντίθετα θα ήθελα να σχοληθώ με Spectrum (φυσικά, βεβαίως βεβαίως!!!! ) και C-64.

Όσον αφορά τις κονσόλες με ενδιαφέρει NES, Master System, Atari 2600, SNES, Megadrive και είμαι 1000% καλυμένος.

Αν δεν μπορεί η Super card του GBA να παίξει τα παιχνίδια του κλασικού Gameboy θα με ενδιέφερε και αυτό. Αυτά τα "ολίγα".!!!!!!
 
E είσαι νορμάλ δηλαδή... όχι σαν κάτι άλλους ανώμαλους ... :D Αν και αυτό το NES λίγο για βίτσιο μου κάνει...
 
Πίσω
Μπλουζα